Závěr roku

Společný bowling 29.12. a „Kufrování“ v okolí Krátké a Samotína 30.12. – to byly poslední dvě společné aktivity letoního roku.
II. ročník bowlingového turnaje na Bělisku se opět vydařil; smečka dětí i jejich rodičů, starší i novější členové klubu a kroužku OB,… prima večer – Dvořáčci díky za přípravu. Dokonce proběhlo i vyhlášení výsledků – nejhorší ze všech a cenu útěchy získal prezident klubu 🙁   …. to by se jářku v Rusku stát nemohlo !! Tam by Vladimir Vladimirovič byl natuty nejlepší ze všech, i kdyby vše naházel do žlábku, že.
Sdružení „Chaloupky“ tedy Rajnoškovi v úterý postavili pěkný orienťáček z Krátké. Co na tom, že ve sněhu mnohdy stačilo držet stopu… Zpestřením byla půlka závodu na letecké mapě  a občerstvovačka na Samotíně (Drátníkovánek …) – ale „nadrátovaný nikdo nedoběhl. Musím se přiznat, že se mně závod líbil víc, než běžné orienťáky.

Hodně zdraví, pohody, osobních i sportovních úspěchů v roce 2015 přeje Radan.

Sezóna LOB 2015

I když to venku zatím nevypadá, tak milovnicí běžek a mapy věří, že si v nadcházejícím roce zazávodí na závodech v lyžařském orientačním běhu (LOB). Letos bohužel kromě závodů na zimní olympiádě dětí a mládeže žádný závod neproběhl. Kdo bude chtít jezdit, tak se prosím do 24.11. přihlaste u Petra Marečka. Registrováni jsou zatím: registrace LOB 2015. Vypadá to, že po letech by zase mohlo na závody jezdit více členů klubu. Termínovka vypadá následovně: 3.-4.1. STH (Podkrkonoší), 17.-18.1. OSN (POŘÁDÁME NA SKLENÉM !!), 31.1.-1.2. SZP (Krušné hory), 21.-22.2. VPM (Krušné hory). Druhy závodů a podrobnější informace najdete zde: PP_LOB_2015. Pokud to sněhové podmínky do konce roku dovolí, tak připravím několik tréninků, o kterých budu informovat na webových stránkách.

Bowling – 29.prosince 2014

Zveme vás na tradiční bowlingové klání (druhý ročník), na které jsou zváni všichni členové klubu, děti z O-kroužku a jejich rodiče.  Bude se konat v pondělí 29.12. 2014 od 17-19 hodin na Bělisku. Po skončení hry proběhne vyhlášení vítězů v kategorii muži, ženy, hoši, dívky a společné posezení v prostorách restaurace.

Kroužek O – sportů při DDM Nové Město na Moravě

začal opět od září svoji činnost. Do konce října jsme trénovali venku buď sami, nebo se žďárským klubem. Běhali jsme u Ski hotelu, u Piláku ve Žďáře, u Bohdalce a taky u nás ve městě na atletickém stadionu a v jeho okolí. V září také proběhly čtyři náborové hodiny orientace pro 2. ZŠ pro 4. a 5. třídy. Od listopadu jsme se přesunuli do tělocvičny v Petrovicích. (Bohužel se nám nepodařilo sehnat tělocvičnu v NM, z důvodu velké obsazenosti.)

Do kroužku je nyní přihlášeno cca 18 dětí. S trénováním nám nejčastěji pomáhají Močubovi, ale i další. Mezi stálé „dopravce“ patří Pavel Pejchal a Červinkovi. Dále i DDM a jeho ředitelka Alena Sobotková nám vychází vstříc, ať už platbou tělocvičny, tak kancelářským servisem (barevné kopírování, laminování),  příspěvkem na nákup vybavení (busoly, hokejky, míče) a nebo zajištěním klubovny v případě nepřízně počasí.

O – kroužek se nyní schází v 16:15 za kulturním domem a odtud odjíždíme do Petrovic, kde jsme od 16:30 do 18:00 hod. Pokud byste se chtěli přijít podívat nebo i přidat, dejte prosím dopředu vědět, rádi vás zapojíme do odvozu dětí a do aktivit v tělocvičně. A abyste aspoň trochu tušily, co vás čeká v tělocvičně, prohlédněte si fotky. Autorem tratě je Šimon Mareček, naše pravá ruka v O- kroužku.

Vedoucí O-kroužku : Jana , Jirka, Katka, Petr

Fotografie0058Fotografie0056Fotografie0057

Program k 30 výročí založení klubu a zakončení sezóny

Program:

sobota 1.11.2014

zváni jsou všichni členové minulí, současní, budoucí a rodinní příslušníci všech členů klubu ( i ti co za nás neběhají, nebo neběhají vůbec)

Chata bude otevřena od 13:30, příchod na chatu libovolný, ti co běží, tak za světla.

Závod bude probíhat po celé odpoledne do setmění, start od 13:30 do cca 16:00

V chtě bude nachystáno občerstvení: pivo, víno ( i svařené), čaj, káva, obložené mísy a párky s chlebem.
Prosím šikovné ruce našich členek o přinesení nějaké té sladkosti k zakousnutí, pokud to bude ve vašich silách.

Vyhlášení a odměnění sportovních výkonů členů klubu.

O zpestření večera se postarají Dvořáčkovi a Šimon ( není 100% jisté).
Jakýkoliv kulturní program je vítán.

Po zbytek večera volná zábava.

Možnost přespání ve spacácích na zemi.

Těším se, že se zase všichni setkáme.

Liga Vysočiny Veverské Knínice

16_LVI na poslední Lize Vysočiny letošní sezóny, tentokrát v blízkosti Brna ve Veverských Knínicích, zanechali naši závodníci výraznou stopu. Běželo se ve vysočinském terénu, i když trochu více zarostlým než jsme zvyklí a také celkem členitým s několika údolími a v severní části mapy také s hlubokými erozními rýhami. Konečně se také dostavilo trochu podzimní počasí, a i když nakonec nepřišel slibovaný noční mráz, tak i tak byla celkem kosa.

Jak už jsem řekl, novoměstským závodníkům se velmi dařilo a získali i několik pódiových umístění. V D10 opět vyhrála Zuzana Stoklasová, v D12 skončila druhá Táňa Slámová, v D14 se poprvé na nejvyšší stupínek postavila Daniela Stoklasová a v D16 skončila Klára Nechanická druhá. V hlavní ženské kategorii byla Martina Vališová 4. V D35 byla druhá Danka Nechanická.

Dařilo se i v mužských kategoriích. V H12 suveréně zvítězil Honza nechanický, když druhého deklasoval o více jak 8 minut. V H21C skončil Tomáš Zrník na 9. a Jeroným Kamenický na 13. místě. V kategorii příchozích vyhrál Kuba Janíček.

Výsledky ostatních závodníků, kteří se neprobojovali mezi nejlepší naleznete ZDE.

Mapa H21

Úspěšný víkend pod Radyní

! Podívejte se na reportáž české televize o závodě !

Hrad Radyně, založený Karlem IV., týčící se nad městem Starý Plzenec byl svědkem bojů o poslední sady letošních medailí v orientačním běhu. Pěkný les s řadou skalních útvarů, tratě bez záludností,..
V sobotu se běžely štafety. Výborné výkony odvedli naši žáci v dresu Vysočiny  – Adélka, Klárka – 3. místo D14; Šimon a Honza – 3. v HD12. V silné konkurenci se neztratili ani veterání v H135 Tomáš, Radan a Petr 11. místo.
V neděli, za slunečného (téměř letního) počasí vrcholily letošní Mistrovské soutěže závodem družstev. Nádherné závody se skvělou atmosférou byly korunovány i skvělými výkony !! Žákovské (8-členné) družstvo Vysočiny získalo stříbro !! – nečekaný skvělý úspěch, o který se zasloužili i Klára Nechanická, Šimon Mareček a Honza Nechanický (ten zašel neskutečně skvělý závod).
Rakváči v HD225 – Tomáš, Lenka, Radan, Danka, Petr – v konkurenci téměř 50 pětičlenných družstev vyběhli krásné desáté místo.P1250823-1
Zmínit musíme i prvý úsek závodu dospělých – který vyhrál s 20 sekundovým náskokem Matěj Kamenický v dresu LPU a výrazně se zasloužil o konečný bronz jeho sedmičlenného družstva.