Malá cena Velké Verandy

V neděli 4.12 proběhl v Chocni již 24. ročník krosu Malá cena Velké Verandy. Díky plesu O-gala, který se uspořádal v nedalékém Ústí nad Orlicí, měli možnost se zůčastnit i orienťáci, kteří by se normálně nezůčastnili. Podmínky letošního ročníku byly víceméně pozitivní pro běh, teplota lehce pod nulou, trať namrzlá a jen v nižších oblastech lehce změklá. Z našeho klubu se zůčatnili 4 zástupci, ale pouze dva pod hlavičkou našeho klubu. V žákyních si při své první účasti doběhla pro 9. místo Zuzka S., která se společně s Danielou S. reprezentovaly Novoměstský atletický klub. Daniela se lehce zhoršila oproti loňskému roku, ale i tak si doběhla pro slušné dělené 13. místo v kategorii dorostenek. Taktéž v dorostenkách se dařilo Kláře N., která se s tratí popasovala velmi dobře a doběhla si pro 6. místo. Posledním zástupcem byl Jeroným K. pro kterého to byla již pátá účast na tomto krosu. V kategorii mužů se mu povedlo získat ucházející 13. místo a vylepšený osobní rekord. V mužích se již druhým rokem povedlo Janovi Janů zdolat traťový rekord a stal se prvním mužem, který 4,3 km dlouhou trať absoloval pod 15 minut (14:58).

Novoměstská o-liga vol. 1 – Noční OB

Za mrazivého listopadového večera se konal 1. závod novoměstské o-ligy. Orienťáci i ne-orinťáci, novoměšťáci a mimoměštští sportovci si mohli zaběhnout pěkný závod v potemnělé Ochoze se startem od Ski hotelu. To že jdeme s dobou ukazuje, že jsme použili jako razící systém sportident. Každý si tak v cíli mohl v cíli porovnat se soupeři mezičasy.  Do lesa se s čelovkami vydalo přes 70 lidí, některé přitom závod zaujal tak, že si zaběhli i více tratí. Ty byly celkem čtyři. Od nejnáročnější E, po nejjednodušší C.  Někteří závodníci si v lese pěkně pobloudili, ale hejkal nakonec nikoho neunesl a všichni se zdárně dostali do cíle.

Na mapu tratě E se můžete mrknout tady

Výsledky všech kategorií tady

Děkujeme všem za účast a těšíme se na další kolo na jaře.

Zakončení sezóny 2016

Letošní oficiální O-sezóna byla zakončena posledním závodem u Kutné Hory. Pořadatelé ze Slavie Hradec Králové si přichystali opravdovou lahůdku na konec sezóny. Závod se běžel na malém prostoru s hustou sítí cest a pozůstatky po středověké těžební činnosti. Delší tratě si prošly celým prostorem hned 2x, neboť se z důvodu menšího prostoru běžely dva okruhy (H21C bylo rozděleno na kategorie sudá a lichá z důvodu velkého množství závodníků). Všech 1300(!!) závodníků mohlo z posledního závodu odjíždět spokojeno. A jak jsme si vedli my? Za zmínku stojí 2. místo Danky N. a 4.místo Lenky K. v D35C. Adéla Z. si D21C také nevedla špatně a doběhla 26. Honza N. si doběhl s přehledem pro vítězství v H16C. Největší zastoupení jsme měli v kategorii H21C, kde si skvělě vedl Šimon, který věkem patří stále do H14, když doběhl 21. ze 115 závodníků! Velmi povedený závod absoloval i Jeroným, který si jen s pár malýma chybama zaběhl letošní výsledkové maximum a skončil 4.  Ostatní v H21C: 37. Tomáš Z., 57. Tobiáš K., 59. Petr M., 84. Radan K.
Také skončil žebříček Ligy Vysočiny, ze kterého si Táňa Slámová vyběhla licenci B.
Nyní nás čeká jen zimní tréninková dřina a těšení se na příští závody na jaře 2017!

Pořádali jsme Ligu Vysočiny

V sobotu, za příjemného počasí na Milovech s centrem u penzionu Gaudeamus … Fotky ze závodu od Šimona. Co k našemu pořádání dodat ? – Snad text jednoho e-mailu:

Ahoj,
chci poděkovat a pochválit stavbu tratí sobotní LV. Prý to stavěl Šimon, ale nemám na něj email …..
Bylo využito vše, co ten krásný terén nabízel a to s citem. Zejména oceňuji ten dlouhý a všechny delší postupy, neb v tomto terénu není lehké je udělat zajímavé a s opravdovými volbami. A jak jsem se díval na tratě některých ostatních kategorií, i ty to měly moc pěkné. A lidi si to pochvalovali….
Mapa byla taky velmi dobrá, jako obvykle.
Ať se daří,
Jirka Hlaváč, TBM6116

MČR štafet a družstev

Až k České Kamenici – do Dolního Prysku, do skalnatých terénů, jsme se rozjeli na poslední letošní mistrovské závody v OB. V sobotním závodě štafet jsme měli na startu čtyři štafety : dorostenky (Adéla, Eliška, Klára), ženy (Lenka V., Hanka, Martina) a muže (Jeroným, Tobiáš, Jirka) a k tomu veterány H135, kde však jediného veterána Petra, doplnily veteránky Danka a Lenka K.; dorostenky doplatily na zdravotní indispozici Adély a bohužel do desítky se nevešly; muži a ženy také spíše paběrkovali v poslední třetině výsledkových listin :-(. Veteránská štafeta přes převahu žen zaběhla velni solidní výsledek. V dresu žákovské štafety Vysočiny běžel Honza a Šimon, kteří byli jen kousek od vítězství, ale v závěru Šimon nezvládl „slepeckou“ pasáž – v dešti s brýlema to jde špatně – skončili druzí.
V nedělních družstvech již bylo veseleji – postavili jsme dvě družstva – veterány HD225  (Petr, Danka, Radan, Lenka K., Jirka) a dospělácký mix (Jeroným, Martina, Hanka, Lenka V. a Klára). Nejlepší žáci (Zuzka, Honza a Šimon) startovali v družsvu Vysočiny. A naše výsledky byly famózní : žákovské družstvo zas po letech vybojovalo medaili – o bronz se velkou měrou zasloužili právě novoměšťáci v čele se Šimonem, který ve finiši stáhl více než 5 minut ! z 5. místa na bronz !! Vetoši v konkurenci více než 70 !! družstev skončili na skvělém 8. místě a „mix“ vybojoval bronz.
Oba dny nebyla nouze o dramatické zápletky – ve skalních pasážích se hodně chybovalo. Ale stavitelé tratí se vyvarovali záludností, takže nelze chyby svádět ani na mapu ani na náhodu… Atmosféra závodu byla negativně (naštěstí jen trošku) ovlivněna nevlídným počasím, kdy zvláště v sobotu trochu zapršelo a byla vlezlá zima.
Organizačně občas něco zaskřípalo, nicméně celkově se jednalo o zdařilé Mistrovství.