Bavarian O Tour 2018

Několik našich členů se zúčastnilo prázdninových závodů v Bavorku , které kromě  pohybu nabídly i prohlídku německých měst (Bamberk, Regensburg, Passau, Landshut) a výklad o jejich historii.

Kromě toho že výprava Vysočiny byla nejúspěšnější (i největší) se našemu oddílu podařilo ukořistit několik medailí.

Na HSH se nám tradičně dařilo.
Ančka Pilná skončila  v H10N na 3. místě, Klára Nechanická vyhrála D21B stejně jako  Lenka Kamenická D45B, Jan Nechanický byl 3. v H16B a Jirka Hruška 1. v H60B. Jinak se nám povedlo ješně několik pěkných 5. míst: Danka Nechanická, Jiří Dvořáček a Radan Kamenický.

Stříbro a bronz z Mistrovství republiky!

Klára Nechanická zlato, Šimon Mareček bronz! To je účet našeho klubu ze sobotního Mistrovství republiky ve sprintu, které se běželo v Táboře. Závody žen a mužů jsme mohli vidět v přímém přenosu na televizních obrazovkách, takže jsme si mohli udělat obrázek, jaké že to bylo – náročné! Sprint ve kterém se závodníci museli stoprocentně soustředit a správně se rozhodovat od prvé do poslední vteřiny závodu. Je super, že Kláře a Šimonovi se to povedlo. Gratulace.

Tiomila 2018 – Honza a Šimon bronzoví!

O víkendu 28.-29.4. proběhl poblíž švédského Södertelje tradiční štafetový závod Tiomila. Muži běží v desetičlenných sestavách, ženy v 5-ti členných a dorostenci ve 4-členných. Ve všech třech kategoriích startovalo více než 300 štafet.

Již v sobotu dopoledne přinesly agentury zprávu, že „pardubická štafeta dorostu získala senzační bronzovou medaili“.  Tuto zprávu je potřeba mírně rozklíčovat – nejednalo se o pardubickou štafetu, ale o štafetu pardubickjého TSM a o bronz se zasloužili: A.Karlová (Jilemnice), K.Blažková (J.Hradec) a Honza Nechanický se Šimonem Marečkem z našeho novoměstského klubu!
Velká gratulace všem čtyřem borcům. Věřme, že tento úspěch se pro ně stane silnou motivací pro další trénink. Co kdyby svá medailová umístění za pár let zopakovali mezi dospělými? – to by byla teprve bomba.

Noční úspěchy – bronz pro Šimona

V sobotu 14. dubna se běželo první letošní mistrovství ČR v OB – noční – a hned z toho zásluhou Šimona Marečka v H16 byla medaile (bronzová) pro náš klub! A k tomu ještě jedna bramborová – Adéla Zrníková v D18 (škoda, bronz byl na dosah). Mistrovství se běželo u Studence (u Jilemnice) a protože nikdo z našich úspěšných závodníků zprávu ze závodu nepodal, tak alespoň takto stručně 😉

Krajské kolo přeboru škol v orientačním běhu

Sportovní klub Orientační sporty Nové Město na Moravě pořádá v pátek 11. května 2018 krajské kolo přeboru škol v Nové Město na Moravě v areálu Městských lázní.
Přihlášky jsou do 27.4.2018.
Bude použit elektronický systém SportIdent.

Rozpis přeboru škol (odkaz)

Přihlašovací soubor (odkaz)

Ředitel závodu:     MUDr. Jana Dvořáčková
Hlavní rozhodčí:   Ing. Daniela Nechanická
Stavitel tratí:        Petr a Šimon Marečkovi

Bronzové dorostenky Zuzka, Adéla a Dáda

V posledním únorovém víkendu byly na programu poslední letošní LOBy v ČR. V okolí lyžařského areálu Aldrov je připravil SK Studenec. V sobotu byla na programu klasika, která byla i Mistrovstvím ČR. Náročnost závodu umocnilo ještě počasí (chlad, sněžení a vítr). Dáda Stoklasová v juniorkách (D20) vybojovala už svou třetí letošní medaili, tentokráte to bylo 3. místo. V této kat. měla svoji premiéru Adéla Mojžíšová. Náročný závod zvládla a dojela. V D14 Zuzka Stoklasová skončila na 4. místě a Ema Marečková na 19. místě. V H17 závod nedokončil Šimon Mareček. V D35 skončila těšně za bednou na 4. místě Katka Marečková. Přes padesát mužů startovalo v H21 a Petr Mareček skončil na výborném 9. místě.

V neděli už svítilo sluníčko, ale teploty pořád zůstaly okolo mínus 15 st. Dopoledne proběhlo MČR štafet a odpoledne Český pohár na krátké trati. Ve štafetách startovala za náš klub jen štafeta dorostenek. 1. úsek: žákyně Zuzka přijíždí v kontaktu s prvními na 4. místě. 2. úsek: Adéla startuje na svém druhém LOBu! Podává nečekaně exkluzivní výkon a přiváží štafetu na 3. místě. 3. úsek: Dáda je nervózní a na rozlehlých pláních vidí, jak se na ni dotahují další štafety. 3. místo však o minutu uhájí a holky se mohou v cíli radovat. Po dlouhých letech je to medaile z MČR štafet pro náš klub.

Na odpolední krátké trati si holky v D14 zopakují svoje umístění ze soboty. V D20 je Dáda dokonce druhá a Adéla pátá. Šimon už bez zdravotních problémů v H17 dojíždí pátý, v D35 je Katka třetí a v mužské elitě Petr čtrnáctý.

Skončila tak letošní sezóna LOBů. Odjely se všechny naplánované závody. Malá skupina závodníků z našeho klubu podala velmi dobré výkony. Zuzka Stoklasová obsadila v D14 celkově 2. místo, Dáda Stoklasová v D20, také 2. místo. Šimon Mareček v dorostencích (H17) 4. místo a Petr Mareček v mužské elitě 10. místo. Na závodech Českého poháru letos startovalo přes 350 závodníků.

Zimní olympiáda dětí a mládeže – Šimon stříbrný a Zuzka bronzová

Pardubický kraj byl pořadatelem Zimní olympiády dětí a mládeže. Na programu byl po čtyřech letech opět lyžařský orientační běh. Poprvé pořádal tuto zimní disciplínu náš klub v roce 2014 ve Vysočina aréně, když olympiádu hostil Kraj Vysočina. Sněhové podmínky v uplynulém týdnu byly tak špatné, že se v biatlonovém areálu v Letohradu daly odjet jen dva závody: sprint a smíšené dvoučlenné štafety. Pro závod medium našli pořadatelé náhradní nový prostor v okolí Bukové hory, kde bylo dostatečné množství přírodního sněhu.

ZODM LOB medium 3.místo Šimon
Na ZODM v Pardubickém kraji vybojoval Šimon stříbro na trati medium.

Náš klub reprezentovali Šimon Mareček, Zuzka Stoklasová, Honza Nechanický, Alexandra Bártová (novoměstská biatlonistka) a v podstatě i Vendula Peňázová (novoměstská lyžařka).  Medailové ambice potvrdil Šimon svým druhým místem v závodě medium (5.místo ve sprintu) a Zuzka, která skončila v tomtéž závodě třetí (7.místo ve sprintu). Honza dojel na 15. a 16.místě. Saša a Vendy jely LOB poprvé, ale i jejich výsledky byly pěkné. Saša obsadila 12. a 19. místo  a Vendy 12. a 21. místo. Věříme, že děvčata tento krásný sport zaujal a budou se zimnímu či letnímu orienťáku nadále věnovat. Ve smíšených štafetách zajela hezký výsledek (8.místo) Zuzka společně se žďárským Petrem Pařízkem. Honza s Vendy skončili na 14.místě a Šimon se Sašou na 15.místě.

ZODM LOB štafety Saša2
Saša při závodě smíšených štafet, kde startovala společně se Šimonem a obsadili 15.místo.

Závod ve sprintu byl prvním přímým přenosem LOBu v České televizi. Na závod kat. CH16 se můžete podívat zde. Souhrn kat. D14 a CH14 zde.

Dalším přímým přenosem byly závody dvoučlenných smíšených štafet (zde) a ještě pětiminutová reportáž ze závodu medium zde.

TRATE-medium-Bukovahora.CH16
Kvůli pestrosti závodů a sněhové situaci v Letohradě byl závod na trati medium přesunut do prostoru v okolí Bukové hory.

Mladí závodníci a závodnice jezdili s GPSkami, a tak je možné se na všechny boje na závodech podívat na GPStrackigu. Pro zajímavost závod medium, kat. CH16(Šimon): http://www.tulospalvelu.fi/gps/20180201H16/

Podrobné informace, výsledky, mapy, fotografie i další odkazy na GPStracking najdete na http://o-news.cz/.

Dáda má dvě medaile z MČR v LOBu

Uplynulý víkend se odjely v Mariánských Lázních a německém středisku Silberhütte tři žebříčkové závody v LOBu. První závod byl zároveň MČR ve sprintu, druhý v Německu byl MČR na krátké trati a posledním závodem byl již „jen“ žebříčkový závod na klasice (dlouhá trať) tamtéž. Dáda Stoklasová si přivezla z MČR v LOBu stříbrnou a bronzovou medaili. V obou závodech Dáda podala výborné výkony a zaslouženě si dojela pro skvělé výsledky.MCRKT-LOB-Silberhute2

MCRKT-LOB-Silberhute

Na stupních se opět objevila i Zuzka Stoklasová v D14. Jedno druhé a dvě třetí místa ukazují, že Zuzka bude na nadcházející zimní olympiádě dětí a mládeže (ZODM) patřit k favoritkám. Blízko k medailím měl mezi téměř čtyřicítkou startujících dorostenců v H17 i Šimon Mareček, ale chyby ho odsunuly na sedmá místa v obou mistrovských závodech. I Šimon bude patřit k medailovým nadějím na ZODM. Posledním zástupcem klubu byl veterán Petr Mareček, který se pořád vejde mezi dvacet nejlepší mužů v ČR. Více informací najdete na webu www.o-news.cz.