Mistrovský víkend – middle

Až na reprezentanty připravující se na MS ve Finsku, sejdou se nejlepší čeští O-běžci o tomto víkendu v Kunčicích (u Starého Města pod Sněžníkem), kde klub Severka Šumperk pořádá Mistrovství ČR na krátké trati. Po oba dny nás čeká svažitý terén s mnoha kupama, kupkama i kupičkama.
V sobotu se běží semifinále, které rozhodne o ambicích pro nedělní finále. V mistrovských kategoriích se představí Martina v D18, Jeroným v H18 a Tobiáš v H20. Martina s Jeronýmem se budou (doufejme) rvát o postup do nedělního finále „A“. Tobiáš takové ambice nemá, ale třeba překvapí :-). Ve veteránech bude o „pódiové“ umístění usilovat Lenka v D40. Radan s Břeťou (oba H50) zkusí vybojovat finále „A“.
Po závodech :
Moc pěkné Mistrovství republiky ! Přesné mapy, náročné terény vyžadující absolutní soustředěnost od startu do cíle. Na semifinálových tratích ještě šlo najít nějaké záchytné body, ve finále to v některých pasážích bylo téměř nemožné. Perfektní bylo i shromaždiště s vynikajícím občerstvením,… to že se z parkoviště šlo čtvrt hodiny pěšky do kopce díky počasí nevadilo. Tedy ještě jednou pochvala pořadatelům ze Severky Šumperk.
K našim výsledkům – Lenka K. splnila očekávání a přes zdravotní indispozici po 2. místě v semifinále, vybojovala ve finále bronz. Očekávání splnil i Jeroným – ale pouze v sobotu postupem do finále A. V neděli hodně chyboval, ale 18. místo a zisk licence A pro příští rok se počítá. Smolnou soboru zažila Martina V. – výborný výkon, ale chvilková nepozornost způsobila vynechání jedné z kontrol 🙁 a tedy diskvalifikaci. Jinak by Martina suverénně postoupila do finále A z druhého nebo třetího místa. Náladu jí nespravilo ani nedělní vítězství ve finále B, neboť jako diskvalifikovaná ze soboty bude na konci celkového pořadí a na licenci A opět nedosáhla (ale žebř. B to jistí :-)). A ostatní ? Tobiáš se pěkně proběhl, vyšší ambice neměl; ze dvou „rakváčů“ v H50 byl úspěšný Radan – postup do finále A z devátého místa, ve finále pak 10. příčka.
Za zmínku ale určitě stojí i výsledek našeho odchovance Matěje K. – v dresu Pardubic vyhrál v sobotu jednu ze semifinálových skupin v hlavní mužské kategorii, nedělní finále rozběhl kolem 6. místa, pak po drobných chybkách ztrácel, ale konečné 9. místo je super výsledkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 + 12 =