Mistrovství světa v MTBO – zlato mužské štafety a Kryštofa Bogára !

Dnes bylo v Estonsku (Rakvére) zahájeno závodem ve sprintu MS a JMS v MTBO.
Sprint
Úvodní závod byl bohužel poznamenán velkým množstvím diskvalifikací z důvodu nedodržení zakázaného prostoru v centru města (asi to nebylo úplně jednoznačné). Pokud se nic na výsledcích nezmění, tak se český orienťák může radovat z bronzů Kryštofa Bogára v mužích (věkem stále junior !) a Veroniky Kubínové v juniorkách !
Ve středu je na programu middle, v pátek štafety a v sobotu závěrečný long.
Middle
Středeční middle – pěkný a hodně vyrovnaný závod. V mužích si dojel pro druhé zlato domácí T.Erm, kterému k vítězství pomohl i Jirka Hradil – po špatné volbě na první kontrolu byl dojet o dvě minuty a nakonec skončil desátý. Skvěle jel Marek Pospíšek – ale 44 sekundová ztráta stačila pouze na 8. místo.
V závodě juniorů však máme stříbro zásluhou Vojty Ludvíka; mezi juniorkami K. Nováková 4.
Štafety
Zlato pro Českou republiku – skvělý výsledek mužské štafety ve složení : Fr. Bogar, J.Svoboda, K.Bogar !! Na poslední úsek vyjížděl Kryštof B. na 3. místě, ale plně využil své bikerské schopnosti a soupeře z Finska a Estonska nejen dojel, ale ještě jim výrazně ujel !
Juniorky (Haltof, Kubínová, Nováková) přidaly stříbro !
Long
Včerejší štafety nebyly zlatou tečkou ! – o tu se postaral v dnešním longu Kryštof Bogar – ač věkem junior, zvítězil rozdílem třídy, když druhého Fina Saarelu porazil o více než tři minuty ! Další „mlaďoch“ – Vojta Stránský si dojel pro „bramboru“, když na bronz chybělo po dvou hodinách na trati pouhopouhých 18 sekund. Těsně za velkou bednou skončil Jirka Hradil – 3 umístění v prvé desítce, toť skvělý výsledek !
Medailovou sbírku doplnili junioři – 2.Staněk, 3. Ludvík a rovněž 3. Nováková mezi juniorkami !
Celková bilance – 2 zlata a jeden bronz v dospělých, tři stříbra a tři bronzy v juniorech !

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 20 =