To nejlepší nakonec !

Máme za sebou třetí a poslední z náročných zářijových víkendů. Po žebříčkových závodech na Kokořínsku a po Mistrovství na klasice na Rejvízu se o tomto víkendu bojovalo o tituly štafet a družstev v okolí lyžařského areálu na Břízkách (Jablonec nad Nisou).  Mistrovství ČR štafet a družstev uspořádal TJN – a oproti předchozím pořadatelům měl k dispozici nejhezčí a z orientačního hlediska nejkvalitnější terén, nejhezčí počasí a také pěknou arénu – sice poněkud stísněnou, pro později přijezdší i větší vzdálenost z parkoviště, ale atmosféra super.
V sobotních štafetách po úrazu Zdeňky Č. startovaly naše „vetošky“ v D135 pouze mimo soutěž. „Rakváči“ ve složení Tomáš Z., Radan K. a Pavel N. v téže věkové kategorii mužů vyběhli solidní 18. místo.
Pro pěkný úspěch si doběhl – ještě loni „náš“ Honza Bořil, když se štafetou SJI vyběhl bronz !
V nedělních družstvech jsme startovali v nejmladší veteránské kategorii DH175. Závod solidně rozběhl Tomáš Z. na 11. místě, skvěle zaběhla Lenka K. – 2. nejrychlejším časem na úseku posunula naše družstvo na 3. místo, čímž připravila nezáviděnihodnou situaci Radanovi, který vyrážel na trať ve smečce bývalých i současných eliťáků o 15 i více let mladších 🙁 – což předznamenalo pokles na 14. místo. Na čtvrtém úseku Danka N. potvrdila, že bez žen bychom byli naprosto marní – a posunula nás průběžně na 11. příčku; pokles na konečné 15. místo (z 25 startujících – což můžeme považovat za pěkný výsledek) zařídil přes hrdinský výkon Pavel N.
„Bramborové“ družstvo dopělých LPU rozbíhal další z našich odchovanců Matěj K. – na medaili to zase nevyšlo …
Součástí programu bylo i Mistrovství ČR oblastních družstev žáků – družstvo Vysočiny až do 5. úseku bojovalo o nejvyšší (medailové) příčky; skvěle zaběhli naši zástupci v družstvu – Klára Nechanická nejrychlejší čas na úseku, Honza Nechanický a Šimon Mareček – oba 3. nejrychlejší čas na svých úsecích !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 − twelve =