Vrchol sezony OB

V okolí Rejvízu v Jeseníkách, překvapivě za příjemného počasí (ještě v pátek všechny meteo modely hrozily celovíkendovým deštěm !) uspořádal Aljoša Team (ASU) Mistrovství Mistrovství republiky na klasice – čili nejprestižnější šampionát roku. Obec Rejvíz sice leží na náhorní plošině, ale v jejím okolí moc rovin nenajdete, takže především doběhové pasáže sobotní kvalifikace i nedělního finále byly o výběhu do dlouhého kopce (a to i pro veterány :-().
Horský, svažitý les, poměrně málo detailů, čili tratě mapově jednodušší, fyzicky náročné – takové to bylo. Bylo slyšet kritiku, že terén neodpovídá Mistrovství, apod. – ale a) komu se to nelíbí, ať zkusí sám něco a někde uspořádat a b) orienťák přece můžeme běhat v jakémkoli terénu a Mistrovství zkrátka a dobře bylo letos na Rejvízu.
Kritika je (jako obvykle :-)) slyšet především od veteránů – tedy skutečností je, že zatímco např. trať H21 vyčerpala z terénu naprosté maximum, u krátkých veteránských tratí to prostě nejde, i kdyby se stavitelé tratí rozkrájeli,…
Jak se nám dařilo ? Do A finále postoupil Jeroným v H18 a ve veteránech Lenka (D40 a Radan (H50) K., Martině „áčko“ uteklo o jedno místo – škoda vylosování – v kvalifikaci šla druhá do lesa a chodníčky v podrostu chyběly …).
Nedělní finále nevyšlo nikomu ideálně – Lenka trochu chybovala a skončila 6., Jeronýmovo 15. místo není špatné a víceméně odpovídá očekávání; Radan 17.; Martina v B-finále 4.
Z odchovanců zaslouží pochvalu Matěj – 18. místo v elitní mužské kategorii je v nabité konkurenci velmi pěkné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − twelve =