Bubo cup 2014

Připojuji pár vět o našem pobytu na závodech BUBOCUP 2014 ve slovinském Lokve. Po cca desetihodinovém středečním přejezdu z domova Rakouskem a přes Trevízo a predelské serpentiny jsme závěrečným 4 km dlouhým stoupáním šotolinovým traverzem dorazily do náhorní oblasti krasu v oblasti Lokve s nadmořskou výškou kolem 1000 m n.m. Závodů se od čtvrtka do pondělí účastnilo něco málo přes 200 závodníků, vše bylo takové poklidné, ale příjemné. Malý kemp s cca 80 obyvateli, zbytek dojíždějících, centrum v místním hotelu 200 m od kempu, starty do 2 km od centra, jeden den 4 km kyvadlovka autobusem, cíle do 1 km od centra. Počasí v noci cca 16°C, 20°- 22°C přes den, převážně polojasno či zataženo, pokud déšť, tak vždy až po návratu z lesa 🙂

S popisy map jednotlivých etap odkazuji na stránky závodů http://bubocup.com/ , jsou výstižné a lépe bych to nepopsal. Analyzovat tratě moc nebudu, není ostatně moc co analyzovat, byl to pro mě zkrátka boj! Denně 1 – 2 chyby 10 a více minut, menší nepočítám, pobyt v lese 70 – 110 min., těžký pohyb v kamení či navíc v prudkých svazích, cesty necesty atd. Ale vzdát mě nenapadlo a nakonec jsem vše našel a došel, hurá, ne všem se to podařilo. Nakonec 6. místo.

Daně se při jejích mapových dovednostech přes opatrnost s postiženým kotníkem dařilo podstatně lépe s konečným 4. místem, Pavlína zcela opanovala 🙂 kategorii OPEN C, když po třech etapách vedla před druhou o cca 3 hodiny a nakonec žádný ze soupeřů a soupeřek nedošel vše až do cíle. Přesto jí patří obdiv za to, že s minimální praxí vše, jak ráda říká, oblezla.

Pokud se chcete kochat výsledky (asi ne mými), tak opět odkazuji na web – http://www.orienteeringonline.net/Results.aspx?CompetitionID=1365 . Po celou dobu jsme marně přemýšleli nad důvody, proč tak dominantně převážil zájem o OO CUP nad BUBO CUPem.

Pobyt jsme si zpříjemnili dvěma návštěvami ve slovinské Nové Gorici a spojené italské Gorizii, zvláště Castello di Gorizia ve městě a areál Sveta Gora na kopci nad městem doporučujeme v případě pobytu v oblasti navštívit.

Unavení, ale celí a zdraví! jsme se pak v pondělí odpoledne přesunuli během cca 2 hodin do chorvatského Umagu, kde jsme do soboty zaslouženě regenerovali při přímořském pobytu. Pak už zase domů a těšit se na týden do Budislavi!

Celý pobyt se nám vydařil, model závody + relax je velmi příjemný! Přesto musím zážitky nechat chvíli vysedimentovat, než se vyjádřím, zda to toho půjdu příště zase. Ale nejspíš ano 🙂 . Mapy M50  E1,  E2,  E3, E4

Hezký zbytek prázdnin a ahoj v lese či jinde!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen − 4 =