Jarní pohár a 1. ČPŠ

V Sobotu se opět po 2 letech běžel tradiční Jarní pohár. Letos pořadatelé uspořádali závod v klasických hradeckých terénech se shromaždištěm ve Vysoké nad Labem. Jarní pohár byl letos opravdu jarní, a to jak teplotou okolu 20°C a jasnou oblohou, tak i rozvkvetlými stromy a květinami v lese.

Tratě nebyly nijak extrémně orientačně náročné, ale jarní listnaté hustíky, bez listí téměř neviditelné, činily nesnáze nemálo závodníkům. Les byl také velmi suchý, a proto dovoloval velmi rychlý běh, téměř jako na menších cestách a pěšinách, tudíž postupy, u kterých se nenabízela jasná obíhačka, bylo rychlejší běhat přímo, než kličkovat po pravoúhlé síti cest.

Závodu se zúčastnilo 14 novoměstských závodníků, kteří si ve slušné konkurenci nevedli vůbec špatně. Za zmínku stojí pódiové umístění sourozenců Nechanických. Klára byla v kategorii D14 2. (Adéla Zrníková 9.) a Honza v H12 taktéž druhý. Svou stabilní výkonnost opět potvrdila Lenka Kamenická, která zvítězila v D35. Neztratila se ani Martina Vališová, která v D21B skončila na 10. místě, když porazila i řadu juniorských reprezentantek. S sobotu si zaběhla první závod také nejnovější členka klubu Daniela Stoklasová, která si mimo soutěž vyzkoušela trať kategorie D12 a na to, že to byl její první závod si nevedla vůbec špatně.

Mapy: Martina Vališová D21B, Matěj Kamenický H21B

V Neděli se na stejném místě, zato za úplně jiných podmínek běžel 1. závod českého poháru štafet. Běželo se za silného deště a velmi nízkých teplot, takže se závodníci z lesa vraceli značně promoklí a někteří i promrzlí.

OSN postavilo nečekaně hodně štafet, tedy 2. V D14 běželo trio Klára Nechanická, Adéla Zrníková a Daniela Stoklasová. První úsek zaběhla Klárka skvěle a předávala na prvním místě. Adélka běžela taktéž dobře a předávala druhá Daniele, která, ačkoliv to byl její druhý závod v životě, zaběhla slušně a dofinišovala štafetě pro výborné třetí místo!!

Druhá štafeta nastoupila v mužské kategorii, což byl comeback po velmi dlouhé době. Ačkoliv štafeta ve složení Tobiáš Kamenický, Jeroným Kamenický a Tomáš Zrník, neměla ambice atakovat přední příčky, asi by se byli rádi umístili lépe než jen DISK. Tento výsledek nebyl selháním jednotlivce, ale hned dvou prvních úseků, Tobiáš prý sice na kontrole byl, ale jeho čip ji nezaznamenal. Ještě nepochopitelnější bylo Jeronýmovo selhání na druhém úseku, když narazil místo posedu výrazný strom (místo kódu 87 kód 106). Tomáš Zrník s tímto výsledkem již bohužel nemohl nic udělat a tak štafeta dopadla neslavně. Tak snad příště to bude lepší.

Mapa a trať: Matěj Kamenický H21 1.úsek