OOcup Slovinsko

hqdefault

Prvního až pátého srpna se členové našeho klubu zúčastnili pětietapového závodu ve Slovinsku s názvem OOcup. Závodilo se v náročných terénech, jak na pastvinách, kde se potulovaly krávy (v některých etapách šlo potkat i koně), tak také v lese plném skal a kamenů.

centrum 1

1. etapa se běžela na otevřené planině se spoustou detailů a krav(inců). Počasí nám přálo, ale zapotili jsme se už při výstupu na shromaždiště. Běhalo se hlavně v otevřeném a částečně otevřeném terénu, ale delší tratě vstoupily do skalnatého lesa v západní části náhorní plošiny.

ukazka mapy 3

Tratě 2.etapy probíhaly v polootevřeném terénu Meninské planiny, ale většinou v lese, který je velmi odlišný od lesa na Velké planině. Vegetace se pohybuje mezi starým lesem a otevřenou planinou. Jsou zde i nějaké skalní útvary, ale prostor nebyl moc kamenitý.030

3.etapaden odpočinku“, ale ne ve skutečnosti, museli jsme ještě běžet rychle a bojovat po celou cestu. Malý, ale pěkný prostor. Trochu kratší tratě, no vlastně … Terén je typický krasový, který se nachází na mnoha místech ve Slovinsku. Mírně kamenité. Bylo tu taky mnoho cestiček.

ukázka mapy 4

O celkovém pořadí se rozhodovalo hodně ve 4.etapě. Tratě byli stavěny v jednom z nejtěžších mapovaných terénů ve Slovinsku a tomu také napovídalo převýšení (u M21A long – 500 m). Některé části byly pěkně divoké, a to zejména v západní části mapy. Asi 60% plochy je nový a nikdy předtím pro orientační běh nepoužitý terén.

ukázka mapy 2

Na poslední etapu máme všichni hezké vzpomínky. Tratě probíhaly většinou v otevřených a částečně otevřených pastvinách Meninské planiny, ale částečně i v lese. Probíhali jsme opět mezi krávami a koni.

ukázka mapy 1

Jak jsme dopadli?  Dvě stříbrné medaile v prestižních kategoriích H12 a D35 a čtyři bramborové medaile. Tomáš Dvořáček 5., Šimon Mareček 2., Kuba Dvořáček 11., Tomáš Zrník 4., Jirka Dvořáček disc (1.etapa – úraz, ale další etapy běžel), Pavel Nechanický 21., Petr Mareček  8., Ema Marečková 4., Janička Dvořáčková 4., Klárka Nechanická 4., Adéla Zrníková 7., Dáda Stoklasová 12., Danka Nechanická 2., Kateřina Marečková 7., Jirka Hruška disc (běžel jen 1. a 5. etapu), Zdenka Hrušková disc (běžela jen 1. a 5. etapu)

Více informací na: www.oocup.com

Written by: Šimon Mareček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen + 5 =