Ralsko

Turnovský klub si pro uspořádání závodů Poháru elity, žebříčků A a B, atd. zvolil terén bývalého vojenského prostoru (a budoucí obory :-() Ralsko. Počet startujících závodníků (více jak 1700 !) svědčí o tom, že mnoho členů „české orientační obce“ si od prostoru slibovalo nevšední a neopakovatelný zážitek. Je otázkou, zda skutečnost alespoň trochu naplnila očekávání…
Bohužel nepřálo počasí – v sobotu trvalý déšť, v neděli zataženo. Přesto si pořadatelé zaslouží velkou pochvalu za to, že si troufli na závodní arénu zcela mimo civilizaci; nakonec i parkovací louka vydržela a odjezd aut nevyžadoval asistenci traktorů. Pochvalu si zaslouží mapaři – odvedli dobrou práci a např. nedělní hustníčková a jamková pasáž (autor Zd. Sokolář) byla zvládnutá perfektně.001x
Terén mě osobně zklamal – v sobotu nic výjimečného, žádná atraktivní pasáž, navíc protivné klouzající svahy (umocněno deštěm) – a např. moje trať H50B neskýtala moc voleb postupů a pro závodníky druhé poloviny výsledkové listiny se měnil v „survival“.
Nedělní middle se mně líbil více. Už zmíněná pasáž hned po startu sice mnohé závodníky zaskočila a dost se tam chybovalo, ale alespoň bude na co vzpomínat :-).
Z našich výsledků : sobota se suprově povedla  Kláře Nechanické (2. místo) a Adéle Zrníkové (6. místo) v D14, Danka N. 5. v D35, Lenka K. 6. v D40, Tobiáš K. 10. v H21B; v neděli zaběhli dobře především Tomáš Z. st. – 3. místo v H40, Tobiáš (10. v H21B), Hanka W. (5. v D21B), Jeroným K. – který v H20A ještě před závěrečnou pasáží atakoval umístění minimálně na velké bedně – nakonec 11.; spokojený jsem byl i já se svým 5. místem v H50.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen − six =