Štafety a sprint

DSC_0199Uplynulý víkend patřil českému poháru štafet (LPU) a žebříčkovému závodu ve sprintu (KUO). Všechny tři závody byly zároveň tzv. „vyzývacím pohárem žactva“, a proto tedy na závodech startovala celá řada našich závodníků v barvách Vysočiny.

Oba štafetové závody se běželi v blízkosti obce Mikuleč mezi Svitavami a Litomyšlí. V sobotu startovala novoměstská štafeta pouze v kategorii mix, kde ve složení Lenka, Radan a Danka vybojovala solidní 4. místo. Za Vysočinu běžely v kategorii D14 Klára a Adéla, kde obě zaběhly velmi slušně, ale bohužel jim výsledek pokazila třetí spoluběžkyně, která orazila špatnou kontrolu. V H12 zaběhl výborně Šimon Mareček, který přiběhl z prvního úseku první. Bohužel jeho týmoví kolegové už tak dobře neběželi a nakonec z toho bylo „až“ 9. místo.

Odpolední sprint se běžel v České Třebové a rozhodně nepatřil k těm mapově nejsložitějším. Úvod měly všechny kategorie v parku, kde byla kontrola doslova na každém myslitelném objektu a nebylo tedy těžké naběhnout na jinou kontrolu, což mnohé závodníky stálo cenné vteřiny. Po podběhnutí železniční trati se druhá polovina závodu běžela na panelákovém sídlišti, kde jediná starost byla to, z jaké strany je rychlejší oběhnout panelák. Výborně zaběhla Martina (D18) a Jeroným (H20), kteří ve svých kategoriích obsadili shodně 8. místo. V H12 se svým výkonem blýskl Šimon Mareček, který skončil 2. pouhých 5 vteřin za vítězem.

V neděli se už žádná Novoměstská štafeta na start nepostavila. V D14 dobře zaběhla Adéla, ale bohužel její štafeta byla opět Disk. V H12 Šimon potvrdil svoje kvality a na prvním úseku doběhl na 3. místě v těsném kontaktu s čelem. Jeho štafeta nakonec skončila 12. Výborný výkon podala na druhém úseku (D18) Martina Vališová, hostující za LPU, která zaběhla třetí nejlepší čas na úseku.

Mapy (Martina): sobota štafety, sprint, neděle štafety