Béčka Jičín

já ob2Ve vesnici Pekloves nedaleko Jičína se o víkendu 6.-7. 6 2015 konal další závod žebříčku B Čechy. I na této akci měl náš klub početné zastoupení.

V sobotu byla stejně jako ve Štěměchách na pořadu klasická trať. Běhalo se v prostoru kopce Tábor. Poschovávané kontroly i zajímavé postupy ve velmi prudkých, kamenitých a kopřivami zarostlých kopcích a obrovské teplo udělali drsný, ale pěkný závod. Většinu závodníků zmohla již dvou a půl kilometrová cesta na start, ale i přes všechny překážky se nám docela dařilo. V kategorii H14B se výborně umísti Šimon Mareček, který si odnesl krásné 2. místo, v té samé kategorii se špatná mapa vymstila Honzovi Nechanickému, který byl nakonec 28. V D16B se Dáda Stoklasová umístila na pěkném 19. místě. V H40B Pavel Nechanický – 18. místo, v H55 dobře zaběhl Břeťa Wurzel, který skončil 6.dada

V neděli nás čekala záludná krátká trať. Běhalo se v zarostlých i volně průběžných pasážích, v lese se spoustou terénních detailů, ale i v dobře průběžném bukovém lese. Opět dva a půl kilometrová cesta na start a potom z prudkého svahu dolů, spoustu kontrol a záludností. Věřte tomu nebo ne, smůla, která postihla některé v sobotu se přenesla na jiné v neděli – inu dopadli jsme takto: Dáda v D16B 24. Pavel v H40B 13. Břeťa v H55B 12. Honza v H14B 6. Šimon v H14B ze zdravotních důvodů disk.