Bike Adventure 2015 – bylo to v Prčicích

Rady odborníků na uplynulý víkend zněly jednoznačně – nepobývat na slunci, nevystavovat se fyzické námaze, natož sportovním aktivitám,… horko nad 30°C se pro člověka, zvláště pak pro kardiaky (viď Zdeňku) vůbec nehodí…
Prostě ideální čas na Bike Adventure. Ten letošní měl centrum ve sjezdovém areálu Monínec u dvojměstí Sedlec-Prčice.Už před startem bylo jasné, že to nebude žádná sranda, kdo mohl zalezl do stínu, žádné běžné postávání a vtipkování s kamarády a soupeři.
Tři, dva, jedna, start ! Cesta na ostrý start, zapsání bodových hodnot do mapy, chvíle vyhodnocení připravených variant… a frčíme. Ano první hodinu opravdu frčíme, poté to už tolik netáhne, následně vymýšlíme zkrácenou variantu, dopíjíme 4. litr tekutin …. blbě od žaludku, upečená hlava, chladící schopnosti organizmu na nule,… na konci páté hodiny hospoda  studená voda a pivo (záchrana života)… cíl !!!!! všude vůkol mrtvolně vyhlížející jedinci, leč samozřejmě „šťastní a spokojení“. Mnoho dvojic přijíždí po limitu – ti kteří včas nepochopili závažnost situace – pokles výkonu svého těla (jen pro ilustraci před dvěma lety na Kraličáku za sobotu 110 km s převýšením přes 2500 m, letos 85 km a 1800 m převýšení!).
Nedělní 4 hodiny už sice byly snesitelnější, i tak se opakuje sobotní scénář : „…první hodinu opravdu frčíme, poté to už tolik netáhne, následně vymýšlíme zkrácenou variantu, dopíjíme 4. litr tekutin ….“
K výsledkům : absolutorium zasloužíme sice všichni, ale nejvíce Tomáš Zrník (ve dvojici s E.Haškovou) za vítězství a 1000 posbíraných bodů v kategii smíšených veteránů; mých (Radan) 855 bodů ve dvojici s M.Chroustovským  stačilo na pěkné 14. místo ve veteránech, ale nikoli k úplné spokojenosti (navíc jsme v sobotu nepřesností mapy a následnou paralerní chybou přišli o 30 zasloužených bodů…), no a Jirka Hruška se Zdeňkem Černíkem (rovněž ve veteránech) – ti to také přežili. A právě to přežití můžeme považovat za největší úspěch všech absolventů letošního BA.
Snad někomu to horko tolik nevadilo, ale já vážně trpěl jak zvíře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen + eleven =