„Botas“

Letoštní „Botas“ respektive HSH Vysočina cup se uskutečnil v příjemné dojezdové vzdálenosti na Milovech. Všechny tři závody se sice běžely v jednom prostoru v okolí Drátníku a Malinské skály, což ale většině závodníků nemohlo vadit, protože terén je to krásný a fyzicky velmi náročný.
Někteří závodníci využili možnosti běžet již ve čtvrtek večer doprovodný noční závod, který byl zajímavý, protože se běželo z velké části po loukách v okolí Blatin, což byl trochu netradiční zážitek, ale stálo to za to. MAPA H21
Páteční první etapa byla middle a běžela se zejména v okolí Drátníku, kde podložka místy přípomínala skandinávské terény, kdy rozbitý terén plný kamenů byl hustě porostlý borůvčím a jiným podrostem, což činilo skloubení běhu a mapy velmi složitým. MAPA H21E
V sobotu se běžel long ve východní části terénu směrem ke Křižánkám. Spodní partie terénu byly dost podmáčené, plné potoků, rýh a zarostlých pasek nebo semi-open prostorů. Vyšší parte, kam se stoupalo v závěrečné části závodu, byly čístší, ale podložka opět velmi náročná. Většina kategorií začala víceméně middlovou pasáží v rýhách, hustnících a bažinách, aby v závěrečné části závodu vystoupala do nejvýšších částí mapy a během jedné až dvou kontrol se vrátila zpátky dolů, do cíle. Například v elitních kategoriích (MAPA H21E) se během dvou kontrol vystoupalo 140 výškových metrů a poté se běžel přes dva kilometry dlouhý postup na sběrku.
V neděli se běžela zkrácená trať. Start byl handicapový a tak si i ti, kteří pravidelně neběhají třeba štafety, užili kontaktní závod s trochou toho napětí a nervozity, které k tomu patří. Běželo se hlavně v okolí Malinské skály a nebylo překvapením, že terén byl znovu fyzicky hodně náročný. Nervozita a únava způsobily i větší množství mapových chyb. MAPA H21E. I přes všechny útrapy se některým členům klubu podařilo dosáhnout slušných výsledů. Závodu se zúčastnilo slušných 40 závodníků našeho klubu. Celkové výsledky najdete tady.