Český pohár na Šumavě

jer_CP2015První letošní pohárový víkend se uskutečnil pod taktovkou Pragy Praha blízko Sušice na Šumavě. Oba dva dny se běželo v horském terénu s velmi těžkou kamenitou podložkou, která ztěžovala běh i mapování. V terénu bylo také množství kamenů a skalek i porostových detailů. Porosty se mírně lišily od těch, na které jsme zvyklí v našich končinách, a proto bylo potřeba si na to trochu zvyknout. Obtížnost závodů ještě zvýšilo velké převýšení po oba dva dny. Stavitelé tratí Bet a Šéďa byli navíc zárukou výborných tratí.

V sobotu se běžel nezvykle middle. Celý závod se běžel na kamenitém kopci a ve svahu a nebylo vyjímkou, že se v popisech objevily pouze dva typy piktogramů, kámen a srázek. Od začátku závodu bylo potřeba si hlídat postupy i dohledávky a volit správnou stopu. Chyb se však nevyvarovali ani ti nejlepší. A jak jsme dopadli? V D12 slušně zaběhla Zuzka Stoklasová, když obsadila 9. místo. Dobře běžela i Klára Nechanická, která i přesto, že si způsobila při závodě zranění, které ji druhý den ani nepustilo do závodu obsadila v D16A slušné 11. místo. Shodně umístění zaznamenala i Adélka Zrníková v D16B, dvě místa za ní doběhla Daniela Stoklasová.V D40B byla Danka Nechanická 5. a Lenka Kamenická 10. Výborně zaběhl Šimon Mareček, který v H14B vybojoval 3. místo., Honza Nechanický 11. Junioři měli sobotní závod jako součást nominaček na JWOC, naši zástupci v těchto kategoriích však vyhořeli, Martina Vališová neměla v pořádku všechny kontroly a Jeroným Kamenický obsadil 15. místo, avšak s propastnou ztrátou skoro deseti munut. V H40 skončil 2. Tomáš Zrník. V H55 Radan Kamenický 11. MAPA H21E

simon_CP2015V Něděli se běžela náročná klasika, kde si závodníci museli poradit s kamenitými kopci a svahy, podmáčenými hustníky a bažinami i horskými loukami. To vše při značném převýšení. Dobře opět zaběhla Zuzka Stoklasová, když si ještě polepšila a obsadila sedmé místo. Adélka Zrníková 5. v D16B. Velmi dobře zaběhla tentokrát Martina Vališová, která doběhla 5. v D20A se ztrátou dvou minut na vítězku. V D40B zvítězila Lenka Kamenická a třetí byla Danka Nechanická. V H10 vyhrál Tomáš Zrník junior. V H14B Šimon Mareček 9. a Honza Nechanický 12. Jeroným Kamenický v H20A dokázal, že mu tento terén opravdu nesedí a se ztrátou ještě propastnější než v sobotu skončil hluboko v poli poražených. Tomáš Zrník v H40 10. Břeťa Wurzel v v H55 18. MAPA H21E