Eduard – Mistrovství ČR KT

Vrchol jarní OB sezóny nás zavedl do hor Krušných, do okolí nechvalně známého (naštěstí bývalého) komunistického lágru a uranové šachty „Eduard“ mezi Jáchymovem a Božím Darem. Počasí nebylo ani trochu letní a odpovídalo místu konání, bylo „krušné“, ale popravdě řečeno mohlo být i hůř. Zima nevadila, sobotní přeháňky se daly přežít a neděle vydržela bez deště.
A jak to vypadlo v lese ?  Horský les, poznamenaný stoletími těžební činnosti. Sobotní semifinále se ukázalo jednodušším, než se všeobecně očekávalo – velmi dobrá viditelnost, podložka snesitelná a tak mezi nejtěžší pasáže patřila poměrně malá obĺast prošpikovaná údolíčky a rýhami, kde se ztrácely cenné vteřiny i minuty !
Nedělní finále nabídlo rovinatější terén, o to více jam a jamek kup a kupek,… moc pěkný závod.
A jak se dařilo novoměšťákům ? – Finále A si ze sobotního semifinále vyběhly v mistrovských kategoriích Adéla Zrníková (D16) a Martina Vališová (D20), veteráni komplet (bez ztráty kytičky) – tedy Danka v D40, Lenka v D45, Tomáš v H40, a Radan s Břeťou v H55. Na Kláru Nechanickou (D16) a Jeronýma Kamenického (H20) zbylo finále B a na Danielu Stoklasovou finále C.
V nedělním finále to žádná hitparáda nebyla – nikdo nezklamal, nikdo nepřekvapil. Spokojená může být určitě Adéla – 10. místo určitě před Mistrovstvím nečekala. Martina chtěla víc než 9. místo; náladu si spravila Klára – 2. v béčku, tedy 21. v celkové klasifikaci; Jerry 7. v béčku – celkově 25.; ve veteránech Lenka 7., Danka 8., Radan 9., Tomáš 12. a Břeťa 15.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 − 4 =