Jarní pohár

Tradiční jarní pohár se lestos uskutečnil v novém formátu. Noční, klasika a štafety a všechno se započítávalo do klubové soutěže. Shromaždiště se po několika letech vrátilo do kempu v Bělči nad Orlicí. Počasí nám ukázalo hned několik tváří, kdy po mrazivé páteční noci, po teplé a slunečné sobotě přišla zatažená, větrná a velmi studená neděle.

MIR_9494Páteční noční běželi pouze tři členové oddílu. V mužské elitě bojoval sám se sebou Jeroným, který po 80 minutách v lese obsadil 20. místo. H21A běžel Tomáš Zrník, který skončil 14. a nejlépe z našich si vedla Adélka Zrníková, která doběhla 9. v D18A. MAPA HE

V neděli se startovní pole trochu rozrostlo. Na programu byla klasika, která v terénu s téměř nulovým převýšením byla opravdu dlouhá. Jeroným se tentokrát zalekl délky tratě v elitě a hromadného startu a běžel pouze H21A, kde po více jak 100 minutách boje v lese doběhl, značně MIR_9565zatuhlej, na 13. místě. V D21A se moc nedařilo ani Hance Wurzelová, když doběhla na 17. místě. Vybojovali jsme však i dvě pódiová umístění. Lenka Kamenická doběhal 3. v D21B, přičemž za sebou nechala skoro 70 soupeřek. Na se taktéž ze třetího místa radoval i Radan Kamenický v H55A. MAPA HE

V neděli postavilo OSN pouze jednu štafetu, a to v mixech. Ve složení Jeroným Kamenický, Martina Vališová a Lenka Kamenická skončili na pěkném 2. místě. MAPA MIX 2.ú

Mixová štafeta se bohužel nepočítala do týmové soutěže a tak se náš klub umístil na 21. místě.