Konečně LOBy !

O víkendu se téměř po dvou letech konaly České poháry v lyžařských orientačních bězích (LOB). Sobotní dopolední závod ve Vysokém nad Jizerou byl hned Mistrovstvím ČR na klasické trati.  Mezi více než dvěma stovkami startujících se představili i čtyři borci z našeho klubu. V kat. H14, která ještě není mistrovská, si Šimon Mareček dojel pro třetí místo. Mezi dvanácti dorostenkami v D17 jsme měli dvě želízka. Klárka Nechanická obsadila 6. místo a Dáda Stoklasová 9. místo. Pro obě mladé slečny to byl první závod v dorostenkách! Mezi 30  muži, kteří se představili na startu, se do první desítky vešel veterán Petr Mareček – 10.místo. V sobotu večer byl na programu noční sprint a nutno říci, že to byla LOBácká lahůdka. Na mapě v měřítku 1:5000 bylo na louce namotáno velké množství skútrových stop. Šimon si závod velmi užíval a zvítězil v H14. V dorostenkách se zadařilo Klárce, která dojela na skvělém 2.místě. Dáda skončila na 6. místě a Petr M. v HE na 7.místě. V neděli se odjel na loukách a mezi lesíky závod na krátké trati. Šimon dojel třetí, Dáda sedmá, Klárka devátá a Petr čtrnáctý. I přes některé menší nedostatky (chyběla občerstvovačka na klasice) se závody pořadatelům ze Zdravotníku Praha povedly a splnily očekávání závodníků. Potěšila hlavně poměrně velká účast závodníků v žákovských kategoriích. Na výsledky a mapy s postupy se můžete podívat zde: http://zdravotnik-praha.webnode.cz/wre-a-cp-2015/. Prostor závodů jsme si ještě užili i v pondělí, kdy jsme začínající prázdniny využili k tréninku na projetých stopách. Vypadá to, že i další víkend proběhnou LOBy ve Studenci.