MČR klasika

MCR_long_martinaVrchol podzimní sezóny se letos uskutečnil v Klepáčově v podhůří Jeseníků. Oba dva dny se běželo na stejné mapě v nadmořských výškách od 650 do 900 m n. m. Terén byl horský, hodně kopcovatý. Podložka byla různá, ale vždy pro běh velmi náročná. Ve vrcholových partiích to byly borůvky až po kolena a v nich ukryté kameny, v hustnících zase změť klacků a padlých kmenů, v traverzech zase dost kamenů, trávy nebo různých podmáčených oblastí v okolí množství potoků a potůčků. Na druhou stranu zde bylo taky dostatek cest, po kterých bylo často nejvýhodnější volit postup, což některým, zvlášť veteránům, nebylo úplně po chuti.

V mistrovských kategoriích měl klub zastoupení ve třech kategoriích. D16, D20 a H20. Holky v šestnáckách bohužel zůstaly daleko za očekáváním a všechny tři (Klára N., Adéla Z. a Daniela S.) putovaly po nevydařené kvalifikaci až do finále C. V D20 naopak Martina Vališová s přehledem, i přes zranění kotníku, postoupila do finále A. V H20 se vůbec nedařilo Jeronýmovi K., kterého jsme museli hledat až na chvostu výsledkové listiny, což znamenalo finále B (nutno podotknout, že finále C už nebylo). Ve veteraniádě do finále A postoupily v D40 a D45 Danka N. a Lenka K. Veterání v H55 nebyli spokojeni především se
stMCR_long_Danielaavbou tratí, když museli absolvovat víc jak dva kilometry po cestě při jednom postupu nebo se trápit v dlouhém traverzu skrz ne zrovna čistý les. Tato volba se stala osudnou Břeťovi W., který se musel spokojit s finále B, naopak do áčka postoupil Radan K.

V neděli bylo náročné dojít už jen na start, který byl vzdálen 3km se 125 m převýšení. Nevím co tím pořadatelé sledovali, ale na atraktivitě to tratím nijak nepřidalo. Naše mladší dorostenky se ani v neděli nepopasovaly se svou tratí moc dobře a v D16C skončily: Klára na 6. místě, Adéla na 12. a Daniela na 25. místě. Jeroným v H20B také nezazářil a skončil 14. Čest klubu tak musela zachraňovat Martina, která zaběhla dobře a obsadila výborné 5. místo.

Ve D45A zazářila Lenka, která za sebou nechala většinu soupeřek a obsadila 3. místo. V D40A skončila Danka 7. Radan byl v H55A rád, že přežil a dokončil na 19. místě. Břeťa v H55B 3.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven + nineteen =