Perný víkend 25.-26. dubna

Sobotní Liga Vysočiny v Leštině u Skály (JHB) vše odstartovala. Jednalo se o „middle“, takže se nabízela otázka : „má smysl kvůli těm pár kilometrům vážit cestu až kamsi k Humpolci ?“ :-). Myslím, že to smysl mělo, ať už kvůli krásnému počasí, ale především kvůli pěknému závodu „v kamenech“. Hodně se chybovalo, zvláště pro méně zkušené  závodníky bylo mnohdy obtížné trefit ten správný „šutr“. Z výsledků : v D10N těsně za bednou zůstala Katka Nepustilová, stejně dopadla i Zuzka Stoklasová v D12, která moc a moc chybovala, Táňa Slámová skončila přes dvě větší chyby ze začátku závodu na 3. místě, v D16 Klára Nechanická 2. a Daniele Stoklasová 4., v D35 „klasika“ – 1. Lenka K. a 2. Danka N., stejně tak v H14 – 1. Šimon Mareček, 2. Honza Nechanický (vloudila se pětiminutová chybka :-(), v H21D zabojoval Radek S. a doběhl si pro 4. místo, v téže kategorii si při své premiéře nevedl Petr Nepustil, ale na začátku si asi připadal jak „Alenka v říši divů“ a jednu kontrolu „neobjevil“, v H45 zvítězil Petr M., stejně jako Radan K. v H55, toho druhým místem „jistil“ Zdeněk Č.
Víkendový program pokračoval Mistrovstvím ČR v nočním OB (Bukovinka v Mor. Krasu). Startovalo na něm „Sedm statečných“ z našeho klubu. Z nich se jako nejstatečnější projevil Tobiáš K., který na trati H21 trávil více jak 2 hodiny ! Tomáš Z. si ve vetereniádě H40 doběhl pro 3. místo, Jirka D. v téže kategorii 6., Jeroným K. 7. v H20, Martina V. 8. v D20; o licenci A bojovala – a bohužel neúspěšně – v D16 Adélka Zrníková. V překvapivě silně obsazené kategorii (přes 50 účastnic) si doběhla pro 25. místo.20150426_zito
V neděli se běžel Český pohár štafet. „Nevídáno, neslýcháno“ – na startu 4! novoměstské štafety. Výsledky ještě k dispozici nejsou. Skvěle zaběhlo trio žen – Martina V., Lenka K. a Hanka W. – 7. místo, dorostenky (Klára N., Eliška H. a Adéla Z.) zůstaly za očekáváním – Klára a Adélka chybovaly; muži (Jeroným K., Tobiáš K. a Jirka D.) se dle plánu zúčastnili a doběhli, zatímco vetoši (Zdeněk Č., Břeťa W. a Tomáš Z.) se bohužel jenom zúčastnili, když Zdeněk v závěru vynechal jednu z kontrol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two + eight =