Sprint a štafety

Druhý zářijový víkend nám OK Jihlava připravila závody v příjemné dojezdové vzdálenosti. Tradiční trojzávod štafety, sprint, štafety jsme běželi v Řásné a v Telči.

H165Sobotní štafety s centrem u rybníka v Řásné nabídly velmi pěkné proběhnutí ve vysočinském lese, kdy se letecké pasáže v čistém lese střídaly s dohledávkami v rýhách nebo hustnících. Zpestření přineslo ještě pár kamenů a kamenných polí. Náš klub měl díky blízkosti závodu až nebývale vysokou účast, kdy startovalo 8 štafet. Zastoupení jsme měli v obou hlavních kategoriích. Ženy, které běžely ve složení Vališová, Kamenická, Wurzelová, obsadily 25. místo. V mužích jsme nasadili věkovým průměrem asi nejstarší štafetu z celého startovního pole. Muži v sestavě Dvořáček, Kamenický J., Zrník měli před sebou nelehký úkol postoupit na mistrovství republiky, což znamenalo být nejlepší z vysočinských klubů, které nemají dostatek bodů. To se jim konečným 39. místem pravděpodobně povedlo a tak uvidíme i naše muže v přímém přenosu z MČR. Ani další štafety se neztratily. V D105 (Dvořáčková, Marečková, Nechanická) vybojovaly 2. místo. Dorostenkám (Nehanická, Hojná, Zrníková) se moc nezadařilo a obsadily 11. místo. Muži v H105 (Nechanický, Močuba, Stoklasa) byli 7. To Hruška, Černík a Kamenický R. v H165 nedali nikomu šanci a s náskokem 6 minut zvítězili. Další dvě štafety běžely jen mixy. Ještě je nutné zmínit kategorii H14, kde štafeta Vysočiny za kterou běželi i Šimon Mareček a Honza Nechanický vybojovala 1. místo. MAPA H21

D20Odpoledne jsme se přesunuli do nedaleké Telče a v tomto městě zapsaném na seznamu památek UNESCO jsme běželi sprint (WRE, ČP, ŽA, LV) Podle mého názoru jeden z nejhezčích, ne-li úplně nejhezčí sprint za poslední roky. Tratě byly postaveny zajímavě bez zbytečných záludností a nachytávek a bez ještě zbytečnějších umělých překážek. Běželo se v centru města, na zámeckých nádvořích, v zámeckém parku i v přilehlém městě a díky dvěma vodním plochám vznikalo plno zajímavých voleb postupů, které bylo často těžké ve velké rychlosti správně rozluštit. V novoměstských barvách běželo celých 35 závodníků. Některým se dařilo více, některým o něco méně. Z těch lepších výsledků. Martina Vališová opět ukázala, že na podzim má formu a doběhla 4. v D20A. Jeroným, ač jsou sprinty jeho parádní disciplínou, tak doběhl až 13. Ale po nemoci celkem dobrý výkon. V D12 Zuzka Stoklasová 8. V D35 vyhrála s přehledem Lenka Kamenická (7. Danka Nechanická). V D55 doběhla Zdenka Černíková 2. V H10 Tomáš Zrník 8. V H14 Šimon Mareček 6. a Honza Nechanický 8. V H35 byl Jirka Dvořáček 4. Stejně jako Zdeněk Černík V H55 (Radan Kamenický 8.) MAPA H21E

D18V neděli se běžely opět štafety. Tentokrát se běželo ve východní části prostoru, který byl o něco plošší a ještě mnohem rychlejší, než v sobotu. Chyby se tam i tak ale udělat daly. Pořadatelé nám stejně jako v sobotu dopřáli atletickou vložku v podobě 500 metrů po hrázi rybníka na mapový start. To některé závodníky, zejména ty na prvních úsecích, kteří se nechali vybláznit rychlejším tempem, vyčerpalo natolik, že i na velmi jednoduché kontroly dělali zbytečné chyby. Novoměstská účast byla o poznání slabší než v sobotu. V D21 jsme pro nepřítomnost Hanky Wurzelové kvůli zranění museli dobrat do týmu náhradnici z Pardubic. S ní ženy doběhli na 25. místě (Vališová, Kamenická, Pipková). Je nutné ale vyzvednout výkon Martiny Vališové na prvním úseku, kdy v kontaktu doběhla na 4. místě. V mužích se vyměnilo pořadí na úsecích, dnes Kamenický, Dvořáček, Zrník. Jejich výkon stačil pouze na 41. místo. Ženy v D105 (Dvořáčková, Marečková, Nechanická) skončily deváté. Dorostenky ve složení Nechanická, Stoklasová, Zrníková až 17. Absentujícího Jirku Hrušku v H165 nahradila Zdeňka Černíková a štafeta tak neobhájila sobotní vítězství a skončila 4. MAPA H21