Deštivý leč úspěšný sprint

Sobotní podvečer v Lázních Bělohrad byl hodně zamračený a deštivý a rozhodně na první pohled nelákal k proběhnutí se po lázeňském městě. Orienťákům to jako obvykle bylo fuk, svlékli co se dalo a vyrazili vstříc kluzkým ulicím, blátivým parkům a taky jedné atletické dráze.

V některých kategoriích to byl velmi letecký sprint, až si někteří na tu jednoduchost stěžovali. Zúčastnila se také hrstka novoměstských závodníků. Pochmurný podvečer prozářil Jeronýmův, vskutku životní výkon. Trať H21A proletěl jako vítr a v cíli mohl odškrtávat jednoho soupeře za druhým. A když odškrtl i toho posledního, bylo jasné, že dnes přemožitele nenajde. Okamžik slávy na stupních byl umocněn tím, že nikdo jiný nepřišel a tak si mohl naplno vychutnat svůj okamžik slávy.

sprint

Nesmíme zapomenout ani na výsledky dalších novoměstských závodníků. V H16A si doběhl Šimon Mareček se ztrátou necelých 40 vteřin pro 11. místo. Šest sekund za ním si pro 14. místo dofinišoval Honza Nechanický. V D18A jsme měli hned tři želízka v ohni. Nejlépe si nakonec vedla Klára Nechanická, která skončila dvanáctá (Adéla Zrníková 33. a Daniela Stoklasová 45.). A nakonec v D35 doběhal Danka Nechanická pátá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 − twelve =