Dvojzávod Ligy Vysočiny a Český pohár štafet v Brně

V sobotu ráno nás čekalo oblastní mistrovství ve sprintu. Někteří z nás měli i myšlenky na postup na květnové MČR. Závod s centrem ve dvoře žďárské průmyslovky přinesl nečekaně zajímavý terén i zajímavě postavené tratě, které nejednomu závodníkovi zamotaly hlavu. Vedly převážně městskou zástavbou, kde místy byla velmi hustá síť komunikací. Někde byly kontroly postavené uvnitř nepřekonatelných plotů, ale nejednalo se o žádné záludnosti. Při špatném přečtení mapy mohl závodník ztratit pěkných pár vteřin. V hlavních kategoriích jsme měli pouze dva zástupce. Jeroným byl jedním z těch, kteří měli postupové ambice. Veškeré jeho naděje však zhasly na 3. kontrole, kolem které pravděpodobně běžel, ale nějakým záhadným způsobem, který nedokáže vysvětlit ani on, ji nenarazil a vesele pokračoval na čtyřku. Malou útěchou mu může být, že by stejně nepoustoupil, ani kdyby měl všechny kontroly. Druhým zástupcem byl Radan Kamenický, který se opět cítí mlád a rozhodl se absolvovat sezonu v hlavní kategorii. Nutno uznat, že se zásluhou svého 31. místa se ztrátou 7 minut stal nejúspěšnějším mužem klubu na mistrovství oblasti. Postup na MČR si naopak vyběhla Daniela Stoklasová svým 4. místem v D16. Postup už mají v této kategorii zajištěný i Klára Nechanická a Adéla Zrníková, které skončily 1. a 3. V D12 suveréně zvítězila Zuzka Stoklasová. Opět zazářily ženy v D35, když Lenka K. byla první a Danka N. druhá. V D55 doběhla druhá Zdenka Černíková. V H35 byl 2. Tomáš Zrník a třetí Jirka Dvořáček. H45 ovládl Petr Mareček. V H55 byl druhý Břeťa Wurzel. Další výsledky jako vždy na ORISu. Mapa H21C.

Odpoledne jsme se přesunuli do Dolního Sokolovce, kde Chotěboř uspořádala middle. Většině lidí se závod líbil. V lese se střídaly pasáže v hustnících s pasážemi v čistém lese, kde se dalo doslova letět. Nedá se říct, že by tratě byly jednoduché. Některé postupy, zvlášť ty v hustníkách, byly dost náročné a dělaly se tam chyby. Co nebylo úplně dobré byla mapa. Jednak, jak už je u závodů CTB zvykem, byl špatný tisk barev, ale horší bylo, že v některých částech mapa moc neseděla. V D12 byla Zuzka Stoklasová druhá. V naší silné kategorii D35 opět zvítězila, a to dokonce ve vypújčených botách, Lenka K. a třetí doběhla Jana D. V D55 vyhrála Zdenka Č. V Hlavní mužské kategorii jsme tentorkát měli víc zástupců. Jeronýmovi se na druhý pokus podařilo orazit všechny kontroly a doběhl 5., Jirka Dvořáček 18. a Radan Kamenický 28. V H21D vyhrál Vašek Černík. V H45 nechal všechny soupeře za zády Břeťa W., stejně tak jako Zdeněk Černík v H55. Další výsledky. Mapa H21C

V neděli se dvě naše štafety zúčastnili Českého poháru štafet v Brně – Ořešíně. Běželo se v typickém brněnském terénu. Tedy hluboká údolí, hodně podrostu a hustníků a bukový les. Kompletně novoměstská štafeta běžela jen v MIXech, kde v sestavě Zrník, Kamenický, Danka Nechanická zvítězili. Škoda, že se pro MIXy nepočítá žebříček, protože to by jsme byli hodně silní. Dorostenky běželi s výpújčkou ze Žďáru, a tak mimo soutěž. Ve složení K. Nechanická, Zrníková a Nechutová by si doběhly asi pro 9. místo. Mapa H21