Jarní pohár

jpLetošní 20. ročník tradičního jarního poháru se uskutečnil opět v trochu pozměněném formátu. V pátek se běželo noční, v sobotu štafety, které se opět vrátili na seznam ČPŠ a v neděli long, který už nebyl tak ultra jak bylo v předchozích letech zvykem.

V pátek se běželo na Biřičce v typickém hradeckém lese, který byl velmi dobře průběžný, ale místy mapově poměrně náročný. Slabinou byla mapa, na kterou si dost závodníků stěžovalo. Z našich závodníků se zúčastnili pouze Jeroným K. a Martina V. Jeroným v mužské elitě potvrdil, že není nočním závodníkem a podle hesla „zážitek nemusí být hezký, hlavně že je silný“ si v lese pobyl přes devadesát minut. Nakonec byl však spokojený, protože neskončil úplně poslední. Martina, která se vrací po tréninkové výpadku si na elitu netroufla a v D21A si doběhla pro slušné 4. místo.

Sobotní štafety se přesunuli do obce Michnovka, do lesa který je protnut dálnicí D11. Podle JP_2pořadatelů se měl průměr na naběhané kilometry v mužích pohybovat okolo 4:30 min/km, což slibovalo pekelně rychlý závod (nakonec se to chodilo ještě rychleji). Les byl rozdělený na dvě části, přičemž ta, do které se startovalo byla pomalejší, mírně zarostlejší s většími detaily, zatímco ta druhá za diváckým úsekem, to byla čistá atletika, ale tím, že v lese vlastně nic nebylo se dělaly chyby hlavně neudržením směru. My jsme postavili 3 štafety. D18, D21 a MIX. Dorostenky ve složení Nechanická, Hojná, Zrníková doběhly pro celkem pěkné 11. místo. Zvlášť hostující Eliška Hojná zaběhla výborně a připsala si 4. čas na úseku. Ženy ve složení Vališová, Wurzelová a Voráčková na nejvyšší příčky rozhodně nepomýšlely a nakonec doběhly na 27. místě. Již tradičně silný novoměstský mix doběhl na druhém místě. Je nutno ještě zmínit výkona Radana Kamenického, který se vrátil do dětských let a v kategorii HD12 na třetím úseku ve štafetě PGP zaběhl 2. nejlepší čas ze všech, když ho porazila jen jedna žákyně! MAPA H21 1. úsek

V neděli se běželo ve stejném prostoru jako v sobotu, pouze byla mnohem větší zima. OSN mělo o něco větší zastoupení než v předchozích dnech. Do elitních kategorií si nikdo netroufl. Martině se v D21A závod příliš nevydařil a obsadila 17. místo. Dorostenky v D21C bojovaly o nominaci na CEYOC. To se žádné z našich nepovedlo, když Klára N. skončila 24. a Adélka Z. až 52., v té samé kategorii běžela také Danka N., která doběhla 39. (Nutno podotknout, že v kategorii startovalo 95 žen). V D35 si Lenka K doběhla pro 2. místo, což nikoho moc nepřekvapilo. V H14 si Honza Nechanický doběhl pro velmi pěkné 5. místo. Jeroným si na elitu také netroufnul a v H21A skončil 21. Radan K. o něco mále postaršil od soboty a běžel H21B. Se skoro 11 kilometrovou tratí se popral slušně, když na vítěze ztratil jen půl hodiny. Další výsledky najdete na ORISu.

V týmové soutěži OSN skončilo na 14. místě. (Nejlépe z vysočinských klubů)