LODM 2017 – Šimon zlatý a stříbrný

Závěr školního roku byl pro sportující mládež ve znamení soutěží Letní olympiády dětí a mládeže, která letos proběhla v Brně. Orientační běh patří k tradičním odvětvím LODM, a tak není divu, že řada dorosteneckých závodníků letos upřednostnila start na LODM před účastí na MED na Slovensku. Jedním z nich byl i Šimon Mareček. A udělal dobře. Z našeho klubu byli na LODM ještě nominováni Zuzka Stoklasová a Honza Nechanický.
Prvým závodem byl závodem byl pondělní sprint – Šimon přes půlminutovou chybu na začátku závodu vybojoval stříbro. Zuzka bohužel chybovala ještě více (minutová chyba), a tak stejně jako Honza se umístila uprostřed startovního pole.
V úterý byl na programu závod smíšených štafet ve sprintu – v kategorii mladších tým Vysočiny podal vyrovnané výkony a i díky výkonu Zuzky na závěrečném úseku si šel na velkou bednu pro diplom za 6. místo. V kategorii starších se závod pro Vysočinu vyvíjel skvěle – duo Honza a Šimon na druhém a třetím úseku utrhlo zbytek startovního pole a Vysočina vybíhala do posledního úseku s nevídaným náskokem 40 vteřin! Bohužel finišmenka štafety totálně vybouchla namísto medaile zbyly jen oči pro pláč….
Středa byla závěrečným dnem soutěží – na pořadu byl lesní middle. A ukázalo se, kdo umí – Šimon vybojoval zlato. Honza byl hodně blízko medaile – ještě na sběrce by bral bronz, ale pomalý finiš ho odsunul na bramboru! Zuzka si doběhla pro solidní 10. místo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × two =