MČR middle 2016

Ne letošní mistrovství republiky na middlu jsme se museli vypravit až do Novohradských hor. Pražská pragovka připravila dva závody v opravdu velmi náročném terénu. Náročný byl mapově, když jsme museli číst velmi podrobnou mapu, plnou skalek, kamenů, hustníků a pasek. I ti nejlepší dělali chyby. K náročnosti přispívala i neskutečně náročná podložka, kde pohyb, který závodníci vykonávali připomínal běh jen velmi vzdáleně, spíš se jednalo o klopýtání mezi kameny. Tratě byly také velmi kopcovité, což jen přidávalo na náročnosti.

V sobotní kvalifikaci nás navíc provázelo doslova vražedné vedro, kdy teploty přesahovaly i 30°C.  V semifinále rozhodovala mapa, protože běžet rychle se moc nedalo. Kdo si nepohlídal mapu, nemohl pomýšlet na finále A. A jak se dařilo našim barvám? V mistrovských kategoriích postoupila do finále A v D16 Klára Nechanická a v H16 Šimon Mareček, který ač věkem ještě žák, postoupil z pěkného druhého místa. Ostatním zůstala vrata do finále A zavřená. Ve veteraniádě se do finále A probojovali V D40 probojovali Lenka Kamenická a Daniela Nechanická v H35 Tomáš Zrník a v H45 Petr Mareček.

Přes noc se přihnaly silné bouřky, které na shromaždišti napáchaly pořádnou paseku, když žádný stan nezůstal stát. Pozitivním efektem bylo, že v neděli už byla teplota velmi příjemná. V D16 se Kláře moc nedařilo, ale konečné 12. místo není špatné. Dvanáctý byl i Šimon Mareček, což při premiéře na MČR rozhodně není špatné umístění, i když od sebe možná očekával trochu lepší umístění. V D40A doběhla Lenka K. 4. a Danka N. 10.V H35A byl Tomáš Z. 13. Petr Mareček doběhl v H45A 16. Ostatní výsledky najdete na ORISu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fifteen − one =