MČR noční a 2. ČPŠ

Mistorvství repuliky v nočním OB se letos uskutečnilo v lesích pod hradem Bezděz. Atraktivní terény přilákaly nezvykle velkou konkurenci a naše výprava byla dokonce tříčlenná. Terén byl docela pěkný, i když mnozí od něj asi čekali trochu víc. Kratší kategorie se vůbec nedostaly do obtížnějších pasáží a celý závod běžely v plochém terénu s minimem detailů. Většinou zde byly pouze průseky a pár hustníků. Posledních pár kontrol bylo spíš přespolák než orienťák, ale zase to bylo docela zajímavé. Ty delší kategorie se podívaly i do trochu obtížnější části lesa na úpatí Bezdězu. To byly hustníky se skalkami a srázky, kde byl běh a orientace ještě stížena přítomností ostružin a větví pod nohama. Ale ve výsledku to byl hezký závod. OSN reprezentovali v H21 Jeroným K., který se za nočního specialistu příliš nepovažuje. V lese si pobyl 103 minut a na vítěze ztratil přes 37′. To stačilo na celkové 45. místo. V D21 Hanka Wurzelová na vítězku ztratila „jen“ 33′ a doběhla si pro 31. místo. Tedy oba závodili pod heslem, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. V D20 běžela Martina V., která skončila 14. Asi pomýšlela trochu víc, ale těch nočních za sebou ještě moc nemá. MAPA H21, GPS tracking H21, D21, D20

V neděli se centrum dění přesunulo do blízkosti bývalé osady Jabloneček. Štafety se běžely v sousedním terénu áček z před dvou let, na které mají mnozí z nás neblahé vzpomínky kvůli průtrži mračen, která nás celé dva dny máčela. Tentokrát pršelo jen trochu a navíc bylo vcelku teplo. Terén byl dost různorodý. Od dobře průběžného lesa bohatého na porostove detaly, přes prudké klouzavé a téměř neběhatelné svahy údolí, zarostlé sady a zahrady bývalé vesnice až po ostružinové peklo v závěrečném pytlíku. Dohromady to tvořilo docela zajímavý mix. Novoměstská ženská štafeta ve složení Vališová, Wurzelová, Kamenický si doběhla pro 15. místo. Marina slušně rozběhla, Hanka poté na úseku vyžaketila a Jeroným také trochu ztratil, i když od nejlepší ženy dostal asi jen 2 minuty. MAPA H21