MČR sprinty Uherský Brod

V termínu 7. – 8. 5. 2016 se v Uherském Brodě konalo Mistrovství České republiky  ve sprintu a sprintových štafetách pod taktovkou TJ Slovan Luhačovice. Za velmi horkého počasí zde náš klub reprezentovalo hned několik závodníků.

DSC_0854Sobotní individuální sprint se odehrával v historickém centru a okolních parcích města. Velký zakázaný prostor centrálního náměstí a umělé překážky skýtaly zajímavé volby postupů. Nakonec jsme dopadli takto: V kategorii D12 (nemistrovská kategorie) obhájila výborné první místo Zuzana Stoklasová. V kategorii D16 obsadila Klára Nechanická krásné 10. místo, Adéla Zrníková 24. místo a Daniela Stoklasová skončila 36. V kategorii D20 doběhla Martina Vališová na 11. místě. Hana Wurzelová v kategorii D21A obsadila 9. místo. V té samé, ale pánské kategorii obsadil stejné umístění i Jeroným Kamenický. Daniela Nechanická si v kategorii D40 doběhla pro krásné 8. místo. V kategorii H16 výborně zaběhl Jan Nechanický a obsadil tak 10. místo, dvacet vteřin za ním na 16. místě skončil Šimon Mareček, kteří oba ještě patří do žákovské kategorii H14.  GPS H21, D21

V neděli jsme se přesunuli do velmi zajímavého a členitého sídliště na severo-západ od centra Uherského Brodu. Náměstí 1. máje a karanténa v kině, to vše vytvářelo zázemí pro čtyřčlenné sprintové štafety (DHDH). Stavitel tratí a pořadatelé nám připravili velmi zajímavý a dramatický závod. Jediná novoměstská štafeta běžela v dorostu ve složení: Klára Nechanická, Jan Nechnický, Eliška Hojná a Šimon Mareček. Ve velmi vysoké konkurenci (skoro 50 štafet), přes veškerá očekávání a v našemu věku neúměrné kategorii jsme nakonec obsadili famózní 12. místo a porazili třeba i borce z Jihlavy.  GPS 2., 3., 4. úsek

V tomto štafetovém složení poběžíme ještě další tři roky, a tak doufáme, se budeme jenom zlepšovat. Děkujeme poředatelům za příjemný sportovní víkend.