O’Cerdanya

Jak už bývá v létě zvykem, se rodina Kamenických vydala reprezentovat náš klub do zahraničí. Letošní rok jsme se rozhodli okusit terény katalánských Pyrenejí na hranicích Francie a Španělska. Závodům samotným předcházela vysokohorská příprava (čti: turistika v horách), která nám zaručila, že na závodech, které se odehrávaly ve výškách od 1600 do 2400 m.n.m nebudeme úplně marní. Pořadatelé si pro nás připravili velice zajímavé terény. Běhalo se v horských lesích, polootevřených prostorech, horských loukách či sjezdovkách, vždy ovšem s velkým převýšením (pro ukázku stačí parametry H21 11,8 km 540 m převýšení).

V elitní kategorii mužů se představila téměř celá francouzská špička společně s několika velmi dobrými španělskými závodníky (okolo 10 závodníků nyní reprezentuje svoji zemi na světovém poháru v Lotyšsku). Podobně i v ženách se účastnila francouzská elita a hlavně Karolin Ohlsson. A vzhledem k mnoha veteránům a jejich pověstné soutěživosti se tuhé boje odehrávaly i v ostatních kategoriích.

Naše výsledky nebyly ve většině případů nijak úžasné.. Jeroným si jako obvykle zakufroval na každé etapě, ale díky slušnému běhu se mu podařilo neudělat úplnou ostudu a skončil 21. v celkovém pořadí, Tobiáš ve stejné kategorii měl naopak problémy s během, ale náznaky formy již jsou znát, jeho výkony mu stačili na 28. místo. Radan se v každé etapě lehkou chybičkou připravoval o nejlepší desítku a jeho dobré výkony ho vynesly v celkovém pořadí na 11. místo. Ingeborg se statečně prala s někdy obtížnějšími tratěmi než jsme v Česku zvyklí, což stačilo na 19. příčku. Lenka po špatné první etapě a půlhodinové chybě v dalších etapách stahovala, co jí síly stačily (2., 3., 2.), to znamenalo před poslední etapou skvělé 4. místo, ovšem přehlédnutí se a vynechání kontroly jí bohužel stálo toto velmi pěkné umístění. Náš klub ještě v hlavní kategorii žen reprezentovala Lenka Knapová a rozhodně nám neudělala ostudu, když ve velké konkurenci obsadila 11. příčku.

Celkově se dá naše zkušenost s Pyrenejemi zhodnotit jako naprosto úžasná a rozhodně každému, kdo bude mít možnost doporučujeme si do těchto hor udělat výlet i kdyby bez závodů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × 2 =