Vrchol sezóny – Mistrovství na klasice

připravila ve dnech 1.-2.10.2016 Lokomotiva Pardubice za našimi humny – v okolí Pusté Rybné, to byl pro nás kladný počin 🙂 . Dalším pozitivem bylo počasí – v sobotu ještě nádherně, v neděli to jakž takž vydrželo. Kladnou stránkou pro nás byly i výsledky sobotní kvalifikace – vstupenku do finále A si v mistrovských kategoriích s přehledem zajistili Klára Nechanická (D16) a Šimon Mareček (H16 – ač věkem ještě „čtrnáctka“). Ve veterniádě pak Danka N. (D40), Lenka K. (D45) a tak trochu s odřenýma ušima Břeťa a Radan (oba H55). Ostatním se už tolik nedařilo.
S výsledky nedělního finále už moc spokojeni být nemůžeme. Potěšil pouze Šimon svým 12. místem (ztráta pouhých 5:39 na vítěze !) a Lenka v D45 – 3. místo. Ostatní už spíše paběrkovali – Klára 16., Danka 18., Radan 22., Břeťa 25.
Jak hodnotit Mistrovství ? – po organizační stránce určitě na jedničku, co se týče terénu, tak bohužel Vysočina nabízí i kvalitnější terény a zvolený prostor nenabízel ideální možnosti pro stavbu tratí. Nakonec mám pocit, že prostor a koncepce tratí sobotní kvalifikace předčily finálový závod. V sobotu to sice nebylo těžké, ale neběhalo se po cestách a závodníci byli nuceni k trvalému kontaktu s mapou, kontroly byly férové, zatímco nedělní tratě nabízely i nudné dlouhé obíhačky po cestách; připomínky bylo slyšet i k umístění některých kontrol – především mistrovských kategorií, když v měřítku mapy 1:15 000, ne vše bylo čitelné a tedy jednoznačně domapovatelné… ale to je asi věc názoru…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen − 15 =