MED a „béčka“ u Nové Bystřice

Jako doprovodná akce Mistrovství Evropy dorostu, které pořádal Magnus orienteering v okolí Jindřichova Hradce (sprint v Třeboni, long a štafety u Nové Bystřice), byl uspořádán dvojzávod českého žebříčku B. Měli jsme tak možnost nejen na vlastní oči vidět úspěšné vystoupení českého výběru, a to zvláště ve štafetách (3x zlato, 1x bronz), ale také „na vlastní nohy“ ochutnat terény, ve kterých se MED běželo. A bylo to, myslím, orientační pošušňáníčko. Zvláště nedělní middle (přestože množstvím kontrol spíše připomínal lesní sprint) nás zavedl do moc hezkých lesních partií.
Nejúspěšnějším z novoměšťáků byl tentokrát Tobiáš K. (1. a 2. místo v H18), Honza Bořil H14 (super výsledek) a Lenka K. D40 vyhráli nedělní závod ; Dana W. třetí na longu a čtvrtá na middlu v D45.