4. – 5.9.2021 ŽB Čechy – východ STH (Borovnice)

Přemýšlím, jak začít hodnocení závodů – především zvoleného terénu. Asi takto: Pokud v okolí Studence nejsou hezčí lesy než tento, pak smekám před všemi, kteří zde orienťák běhají.
Opravdu to nebyl pěkný les. Podrost, šutry pod nohama, zarostlé paseky, prudké svahy. Dle mého soudu i mapa měla své \“mouchy\“. Stavba tratí (zvláště neděle) se (co mohu soudit – tak ve veteránských kategoriích) příliš nepovedla.
Ale, abych jen nekritizoval – příjemné shromaždiště nad obcí Borovnice, vše pořadatelsky klapalo, žádné problémy, k tomu nádherné, stále ještě letní, počasí.
A jak si vedla naše osmičlenná výprava. Vcelku obstojně. Klára Pilná (D18B), úspěšně zabojovala o licenci A pro příští rok! Super! Tereza Ester Kamenická (D14B) běžela pěkně v sobotu, v neděli zvolila jeden špatný postup, který znamenal velkou časovou ztrátu, možná i umístění \“na bedně\“. I tak v pohodě zisk licence B, což (že nedosáhla na A) u ní (v D14 i napřesrok), nehraje na rozdíl od Kláry významnou roli.
Justýna Drápová zaběhla pěkně v neděli. No a veteráni? Těm se, jak napsáno výše, závody nelíbily. Přesto jak Lenka K. (D50 – v sobotu 2., v neděli 1.) i Danka N. (D45 – v sobotu 2., v neděli 4.) zvítězily v letošním hodnocení žebříčku B.