Liga Vysočiny zahájila

Dvojzávodem ve sprintu a na middlu v městysu Žumberk a v přilehlém lese (pořadatel CHT) byla zahájena podzimní část Ligy Vysočiny. Ta je letos důležitá i z pohledu klasifikace – vzhledem ke zrušení republikových žebříčkových soutěží se letos licence A (i B) budou vybíhat pouze z oblastních soutěží, tedy v našem případě z Ligy Vysočiny.
Dopolední sprint patřil určitě k těm hezčím a zajímavějším. Jak se ukazuje, často v menších obcích může být sprint vhodnější než v zástavbě velkých měst.
Odpolední krátká trať se běžela v prostoru využitém pro prázdninový „HSH Vysočina Cup“. Jedná se o příjemně členitý prostor, takže závod snad kvalitou nikoho nezklamal.
Novoměstská účast nebyla nikterak silná, ale pár pěkných umístění jsme zaznamenali: D12 – Tereza Ester Kamenická (3. + 3.); D16 – Klára Pilná (6. + 1.); D35 – Lenka Kamenická (1. + 5.), Daniela Nechanická (3. + 8.), Jana Dvořáčková (5. -); D45 – Dana Wurzelová (2. + 2.), Jitka Janíčková (9. + 5.); H16 – Tomáš Dvořáček (6. + 7.); H18 – Lukáš Chrást (3. + 7.), Jakub Dvořáček (6. + 6.); H45 – Radan Kamenický (4. + 5.), Břetislav Wurzel (8. + 7.), Marek Kovačič (- 4.); v této kategorii také dosáhl v odpoledním závodě skvělého úspěchu Jaroslav Pilný, který při svém prvém závodním startu od dubna 2016, pokořil o dvě minuty v „bratrovražedném boji*“ Pavla Nechanického :-). (*… sportovně spolu jako vrstevníci vyrůstali v klubu CHT).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × one =