Sezóna 2022 dospěla ke svému závěru

Sezóna 2022 je za námi, tak bychom si měli odpovědět na otázku, jak se nám dařilo.

Začněme tím pozitivnějším (školním hodnocením za jedničku s hvězdičkou).

V letošním roce jsme úspěšně uspořádali dva velké závody:
23. dubna 2022 – závod ve sprintu zařazený do Českého poháru a žebříčku A. Závodu, který probíhal v areálu nemocnice a v prostoru přilehlého sídliště se zúčastnilo 761 závodníků. Velký dík patří vedení novoměstské Nemocnice i vedení Města za vstřícný přístup. A samozřejmě velký dík si zaslouží i všichni členi klubu, kteří se o hladký, bezproblémový průběh zasloužili, především ti, kteří přípravě závodu museli věnovat spoustu času v týdnech před závodem. (ředitelka – Lenka K., povolení přeběhů komunikací – Honza Č., IT příprava – Pavel N., finanční záležitosti – Danka N.; mapu připravil Petr M., no a sobě za stavbu tratí děkovat nebudu).

1. října 2022 – závod Ligy Vysočiny na krátké trati, který byl oblastním závodem i pro brněnskou a valašskou oblast. Závod jsme uspořádali na Zubří a startovalo v něm 661 závodníků. Opět velký dík pořadatelům, byť se nás nesešlo mnoho. A téměř totožné poděkování těm, kteří přípravu nesli na svých bedrech – (ředitelka – Lenka K., IT příprava – Pavel N., finanční záležitosti – Danka N.; mapu připravil Petr M., stavba tratí Břeťa W. + já)

Nejdůležitější je, že oba závody byly účastníky velmi pozitivně hodnoceny! A neméně důležitý je i fakt, že jsme na uspořádání závodů finančně rozhodně netratili.

A teď k tomu ne úplně pozitivnímu (školní klasifikací za tři). A to jsou naše sportovní výsledky:
Kdo držel prapor klubu na potřebné výši?

Z mládežníků především Tereza Ester Kamenická (zisk licence A, nominace a úspěšný start na Letní Olympiádě dětí a mládeže v Olomouci, splnění kvalifikačních kritérií pro zařazení do TSM); pochvalu však zaslouží i další, kteří naznačili perspektivu svého růstu – Matyáš Glier, Anežka Voráčková, či Anička Pilná.

A již tradičně veteráni, zvláště pak veteránky – stříbrná medaile z vetereniády štafet (Danka N., Lenka K., Lenka V.) je velkým úspěchem. Pár solidních výsledků přidali i další – Jika Dv., Břeťa W., Radan K.,…).