Veteránské MS na Slovensku 2023

Účast podpořil Kraj Vysočina

Ve dnech 11. – 18. srpna se skromná výprava novoměstských veteránů zúčastnila veteránského mistrovství světa s centrem ve slovenských Košicích – Daniela Nechanická a Jana Dvořáčková startovala v kategorii W45, Jiří Dvořáček M45, Pavel Nechanický a Jaroslav Sláma v M50. Závodů se zúčastnilo téměř 2800 závodníků ze 44 zemí z celého světa.

Začalo se kvalifikací sprintu v zajímavém terénu areálu campusu technické univerzity. Z našich závodníků nikdo nepřekvapil, když nejblíže k postupu do A finále byla Danka, ale bohužel ke konci vynechala kontrolu. Další den nás čekalo finále sprintu. Snaha pořadatelů uspořádat závod v centru Košic se odrazila v kvalitě tratí, jednalo se o čistý běžák. V B finále Danka obsadila 5. místo, Pavel 32. a Jarda 57. místo.

Po dni volna byla na pořadu kvalifikace lesních disciplín. Zde jsme již byli úspěšnější. Do finále A vybojovali postup Danka, Jirka a Pavel.

Další den proběhlo finále závodu na krátké trati. V náročném terénu s množstvím vrstevnicových detailů, kde nebyla nouze o chyby, se v A finále umístili: Danka – 30. místo, Jirka – 31. a Pavel 67. místo. V B finále Jana obsadila 12. a Jarda 61. místo.

Následoval den volna s možností tréninku v oblasti Silické planiny, kde se další den uskutečnilo finále závodu na dlouhé trati. V náročném terénu plném závrtů se dařilo Dance, která obsadila 22. místo, Jirka vybojoval 38. místo a Pavel 75. místo. V B finále Jana obsadila 17. místo a Jarda 44. místo. Celkově se jednalo o velmi pěkně uspořádané závody v zajímavých a náročných terénech s příjemnou atmosférou a možností setkat se se závodníky z celého světa.