Září 2020

se dost možná stane jediným víceméně normálním orientačním měsícem letošního roku. Mistrovské soutěže sice byly zredukovány tak, aby proběhly i v případě nějakých covidových omezení, hladce proběhly závody Ligy Vysočiny …
Po prvém víkendu (viz samostatné články) jsme 12.9. absolvovali závod Ligy Vysočiny u Chotěboře. Mapově jednoduchý a velmi rychlý „leťák“: výsledky zde.
19. září se v podhradí Choustníku běžel další závod Ligy Vysočiny – bohužel novoměstská účast mizivá.
Téhož dne se v drsných kopcích v okolí Vírské přehrady běželo Místrovství ČR na klasice. 13. místo Honzy Nechanického v H18 má svoji kvalitu! Zmínit je potřeba i mistrovský titul Kláry Nechanické v juniorkách (byť v dresu brněnské Tesly).
Hned den poté ve stejném terénu (který bohužel byl pro stavbu veteránských tratí naprosto nevhodný) proběhla vetereniáda na klasice, kde pěkné 5. místo v D45 vyběhla Danka Nechanická a 7. místo Dana Wurzelová v D50.
V sobotu 26.9. se u Hradce nad Moravicí běželo MČR štafet. Honza Nechanický hostující v Kotlářce Praha si doběhl pro 6. místo v dorostencích. Nezklamali ani naši „odchovanci“ – Klára Nechanická běžela prvý úsek ženské štafety TBM, která nakonec obsadila pěkné sedmé místo. Šimon Mareček byl platným členem štafety dorostenců LPU (4. místo); skvěle zaběhl prvý úsek Jeroným Kamenický štafetě mužů Turnova, když doběhl na 3.místě.
Ve Svatováclavské pondělí pak PBM (+ Marečci) uspořádali vetereniádu na krátké trati na Křižánkách. Bronz v mokrém a rozbláceném lese vyběhla Lenka Kamenická v D50; pátá místa Lenka Voráčková (D35), Danka Nechanická (D45) a Radan Kamenický (H60). Šesté místo patřilo Daně Wurzelové v D50.
Uvidíme co bude dál. Plukovník straší,… střízlivého rozumu ve vládě sotva dohledat,…
Orienťáci – nenechme se zatlačit do nečinnosti a apatie! Nejsme přece žádní blbci. Když to nepůjde cestou standardních závodů, pak musíme najít takové formy závodění, kdy nebude existovat žádné shromaždiště, pouze parkoviště pro auta, nebudeme vyhlašovat výsledky – ale po lese běhejme. Tam nás žádný Covid nedohoní!