Česká Kanada

Celkové hodnocení :
Moc pěkný předprázdninový víkend, povedená tečka za jarní sezónou; pěkné terény, prima atmosféra, počasí vyšlo na 100%, co mohlo vadit, to bylo sobotní burácení motorů při probíhající rallye – ale za to pořadatelé opravdu nemohou. Kdo tam nebyl, zaváhal. Nevím, zda by nebylo vhodnější i sobotní start směřovat na 10. hodinu (i když pro řadu závodníků je prostor docela daleko), ale zase by to umožnilo prožít ještě plnohodnotné odpoledne – ať už sběrem borůvek, cyklovýletem nebo nějakou turistikou. Každopádně velká pochvala pořadatelům.
Neděle :

Nedělní middle nezopakoval terén z middlu loňského MED (kameny, členité partie), nýbrž se odehrával především v porostech (občas problematických); někteří chybovali a nadávali (Břeťa), jiní chybovali a nenadávali (RK), někteří to zvládali bez výraznějších problémů. Výsledkově se nám opět vcelku dařilo : prvá místa – Danka N. a Dana W., 2. místa : Klárka a Honzík Nechaničtí, 3. místo Jitka J.; V interním mistrovství Kamenických na trati H21C zvítězil Matěj před Jerrym a Lenkou; Černý Petr dle očekávání pro Radana :-(.
Sobota :
Sobotní Mistrovství oblasti na klasice rozhodně patřilo k těm hezčí závodům. Díky počasí nikterak nevadila změna shromaždiště a velké vzdálenosti na start a z cíle. S generalizovanou mapou bylo lze se vypořádat, i když porosty občas dělaly problémy (např. kontrola 125). S výsledky můžeme být spokojeni – Titul Mistra Vysočiny vybojovaly : Martina Vališová (D16), Lenka K. (D35) a Dana W. (D45); druhá místa připojili : Honzové – Nechanický (H10), Bořil (H16) a Radan K. (H45); nepopulární čtvrtá místa : Klára (D12) a Danča (D35).
Další dva závody Ligy Vysočiny se za pořadatelství SJH poběží na České Kanadě – v terénech loňského Mistrovství Evropy dorostu. V sobotu je na programu Mistrovství Vysočiny na klasice, v neděli pak middle.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine − 5 =