Mistrovství ve sprintu a Český pohár

Neděle :
Skalní middle – aby bylo možno říci, že to byl super závod, dle mého chybělo pár drobností – méně zašité kontroly (např. kontrola 41 umně schovaná pod smrčkem 🙁 – na tu doplatil Břeťa) a snad i mapa v měřítku 1:7.500 by závodu pomohla, protože problémy s četbou mapy v nejčlenitějších partiích tentokrát neměli jen veteráni, ale i závodníci elitních kategorií. Naše – ve srovnání se sobotou – výrazně horší výsledky však lze svádět jen a jen na sebe ! Dobře rozběhnutý závod „zmastila“ Martina V., když v závěrečné pasáži orazila sousední kontrolu (95 místo 96), ve stejném prostoru pohřbila závod i Lenka K., která prodělala jakési zatmění a nechala pět minut na nejjednodušší kontrole z celé trati; Jerry chyboval od počátku do konce. Čest klubu tak zachraňovala pouze Dana W. svým 4. místem.
Sobota :
Páteční výsledkový neúspěch jsme si vynahradili na sobotní klasice – 2. místo Lenka K. (D40), 3. místo Dana W. (D45), 4. místo Martina V. (D16B), 6. místo Radan a 7. místo Břeťa (oba H50).
Zdařilá klasika v krásném terénu, s volbou postupů, kontroly většinou na jasných místech (alespoň pro starší, kteří běželi na mapě 1:10 000). I počasí přálo běhu. Tedy všeobecná spokojenost.
Pátek :
Pěkný sprint – historická část Děčína, poté pasáž v terasových zámeckých zahradách (pro leckoho tvrdý oříšek), závěr jednodušší – novější městská zástavba. Důležitou roli sice hrála kvalita zraku při četbě mapy. Výsledkově se nám moc nedařilo (Lenka K. 6.)
Dlouhý a náročný víkend je před námi. Již v pátek odpoledne se v Děčíně běží MČR ve sprintu. Historická část města, zámecký park, …. Spolu s mistrovstvím se běží i vetereniáda.
Na sobotu a neděli se přesuneme do Kytlice, kde proběhnou další dva závody Českého poháru (klasika a middle);

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × 2 =