Na dvou frontách

bojujeme o tomto víkendu. V Janově u Rakovníka byl zahájen seriál žebříčku „B-Čechy“, v Kramolíně (u přehrad Dalešice a Mohelno), pak Český pohár a žebříček „A“.
Sobota :
Jaké to bylo na Rakovnicku, to přesně nevím, bylo to hodně kopcovité a co je důležité : Martina Vališová vyhrála D18 ! Tomáš Zrník v H40B – 2. místo. Gratulace. Skvěle zaběhla Adélka Zrníková v D14B – tedy v kategorii, kde se již bojuje o licence „A“ pro příští sezonu – 4. místo ! Nezklamala ani Klárka Nechanická v téže kategorii – 12. místo, a to nutno podotknout, že obě tyto závodnice jsou v kategorii prvým rokem.
V Kramolíně byl převládajícím dojmem déšť :-(. Ale jinak se jednalo o pěkný závod, spíše běžecký než mapový, ale klasika taková být může. Našim výsledkům opět dominovalo druhé místo Lenky K. v D40, v H18 byl Jerry 17. V neděli je na programu middle.
Neděle :
Nedělní middle v Kramolíně se už běžel za sucha, pořadatelé postavili zajímavý závod, který se líbil zvláště veteránům – ty však stavitel nezatáhl do šílených srázů nad přehradou Mohelno, na rozdíl od elitních a delších kategorií (výsledkem mj. vykloubené rameno jednoho z rakouských reprezentantů Erika Simkovicse), tím rozhodně stavbu tratí nekritizuju, ačkoli být v roli stavitele tratí, asi bych se těch prudkých svahů  bál … Lenka tentokrát 4., Jerry byl odvolán do štafety novoměstského gymnázia na „Juniorský maraton“ do Prahy (novoměstská štafeta obsadila pěkné 4. místo), takže běžel jinde a bez mapy.
V Janově opět pěkné výsledky – Martina a Tomáš na druhém místě, Adélka 14.