Žebříček B za našimi humny …

pořádá o víkendu 1. – 2. června žďárský klub (PZR) v okolí Bohdalce. V sobotu se běžela klasika. Rovinatý, po deštích podmáčený terén, v prostoru byla řada pěkných pasáží, ale výrazně obtížný závod se v tomto zde postavit nedá. Byly slyšet stížnosti na organizační nedostatky (řešení startovních koridorů, vyvěšování výsledků) i na stavbu tratí a mapu (osobně si myslím, že ne zcela oprávněné).
Vidět jsme byli i na stupních vítězů – Lenka K. v D40 – 1., Tomáš Z. v H40 – 2., Tobiáš K. v H20 a Martina V. v D18 – 3. (Martinu porazily pouze dvě členky polského repre výběru, Tereza Ester K. rovněž 3. v HDR :-);  v D14 Klárka chybovala, ale 8. místo je pěkné. Dařilo se i našim odchovancům – Matěj K. 2. v hlavní mužské kategorii a Honza B. 3. v H16.
V neděli je na programu middle.
Middle se běžel na mapě „Šejby“ v prostoru severně od Bohdalce (směr Řečice, Hodiškov); mapa i tratě byly z dílny Petra Marečka a až na nějaké subjektivní pocity jsem neslyšel nějaké zásadní připomínky. Kdo chtěl závod absolvovat „suchou nohou“, měl opět smůlu – inu alespoň to nebyl úplný „leťák“.
Naše medailová umístění : 1. opět Lenka K. v D40, 2. Danka N. v D35, 3. Jitka J. v D21D a Tobiáš K. v H20. Těsně pod stupni vítězů na 4. místě – Honza Nechanický (H12), Martina V. (D18) a Tomáš Z. (H40), pěkné páté místo vybojoval Tomášek Zrník v H10N.