Adršpach

Vrcholem jarní sezóny v OB bývá Mistrovství republiky na krátké trati. Nejinak tomu bylo i letos, když o předposledním červnovém víkendu se sešlo v Teplicích nad Metují – Adršpachu téměř 1500 účastníků Mistrovství ČR a vetereniády. Závody uspořádal „Magnus orienteering“ alias „Aljoša team“. A nutno přiznat, že organizačně vše klapalo na jedničku. Výhrady bych snad měl k pozdnímu zveřejnění nedělních startovek.
Sobotní kvalifikace měla centrum v Teplicích nad Metují a závodilo se v prostoru východně od silnice na Adšpach. V prostoru převládala světlezelená barva, složitější skalní útvary byly zakázaných prostorem, ale stavba tratí využila terén na sto procent a běželi jsme moc pěkný závod. Do A-finále se z našeho klubu probojovali pouze veteráni – Danka, Lenka, Tomáš a Radan; v béčku skončili Martina a Jeroným.
Nedělní finále své centrum přesunulo blíže k Adršpachu a běželo se severně od sobotního prostoru de facto ve skalním městě. Závod se někomu líbil, někomu méně, zaznívaly názory, že mapa měla být v měřítku 1 : 5000 – což je sice pravda, ale pravidla pro krátkou takové měřítko nepřipouštějí ….; nebylo jednoduché v mapě vyčíst potřebné detaily. Ale ti nejlepší se s tím vyrovnali … A jak jsme se s tím vyrovnali my ? – Velmi dobře zaběhla Danka v D35 – 7. místo, neztatil se ani Tomáš v H40 – 12. místo. Lenka si nerozumněla s mapou – 19. v D45 a Radan doběhl pro 20. místo ve velmi silně obsazené kategorii H50. Pěkně zaběhla Martina – 6. místo ve finále B.