MČR klasika

klarkalongLetos jsme se na mistrovství na longu vypravili až do vojenského prostoru plného uranových vrtů v blízkosti Hamru na jezeře. Terén tvořily vysoké kopce a hluboká údolí, ale na moc skal člověk v průběhu závodu nenarazil, což není v tomto kraji zvykem.

V sobotu se tradičně běžela kvalifikace. Běželo se na západní straně prostoru, kde terén přecházel z kopcovatého do spíše rovinatého z množstvím porostových detailů. Běhalo se hodně po cestách, což závod velmi zrychlovalo, ale i les byl velmi dobře průběžný snad z vyjímkou čerstvých pasek a světlezelených hustníků, kde byly typické písečně brázdy. V mistrovských kategoriích běžely Klárka Nechanická, které jen těsně unikl v D16 postup do finále, a Martina Vališová, která si naopak poprvé v životě zajistila účast mezi nejlepšími v D18. Veteráni si také nevedli špatně. Do A finále postoupili v D35 Danka Nechanická, v D45 Lenka Kamenická, v H40 Tomáš Zrník a v H50 Radan Kamenický. Jistě by postoupil i Petr Mareček, jenže ten zapomněl orazit kontrolu na občerstvovačce a byl disk.

Nedělní finále bylo o něco náročnější a kopcovatější. V některých kategoriích byly tratě martinalongzbytečně dlouhé a ani ti nejlepší nedosáhli na směrné časy, ale i tak panovala spokojenost co se týče stavby tratí. Volby postupů byly snad na každém postopu a člověk tak musel být velmi soustředěný, neboť některé postupy se časově velmi lišily a dalo se tak hodně získat, ale i hodně ztratit. Naprosto famózně běžela Martina, která při své premiérové účasti ve finále A skončila na 5. místě a kdyby se počítaly jen češky, tak byla dokonce třetí. V D16B skončila Klárka 3. Ve veteránských kategoriích jsme byli také úspěšní. Danka v D35 skončila 7., Lenka v D45 3., Tomáš v H40 9. a Radan v H50 19.

Mapy H21: Kvalifikace, Finále A