„Botas“

Letoštní „Botas“ respektive HSH Vysočina cup se uskutečnil v příjemné dojezdové vzdálenosti na Milovech. Všechny tři závody se sice běžely v jednom prostoru v okolí Drátníku a Malinské skály, což ale většině závodníků nemohlo vadit, protože terén je to krásný a fyzicky velmi náročný.
Někteří závodníci využili možnosti běžet již ve čtvrtek večer doprovodný noční závod, který byl zajímavý, protože se běželo z velké části po loukách v okolí Blatin, což byl trochu netradiční zážitek, ale stálo to za to. MAPA H21
Páteční první etapa byla middle a běžela se zejména v okolí Drátníku, kde podložka místy přípomínala skandinávské terény, kdy rozbitý terén plný kamenů byl hustě porostlý borůvčím a jiným podrostem, což činilo skloubení běhu a mapy velmi složitým. MAPA H21E
V sobotu se běžel long ve východní části terénu směrem ke Křižánkám. Spodní partie terénu byly dost podmáčené, plné potoků, rýh a zarostlých pasek nebo semi-open prostorů. Vyšší parte, kam se stoupalo v závěrečné části závodu, byly čístší, ale podložka opět velmi náročná. Většina kategorií začala víceméně middlovou pasáží v rýhách, hustnících a bažinách, aby v závěrečné části závodu vystoupala do nejvýšších částí mapy a během jedné až dvou kontrol se vrátila zpátky dolů, do cíle. Například v elitních kategoriích (MAPA H21E) se během dvou kontrol vystoupalo 140 výškových metrů a poté se běžel přes dva kilometry dlouhý postup na sběrku.
V neděli se běžela zkrácená trať. Start byl handicapový a tak si i ti, kteří pravidelně neběhají třeba štafety, užili kontaktní závod s trochou toho napětí a nervozity, které k tomu patří. Běželo se hlavně v okolí Malinské skály a nebylo překvapením, že terén byl znovu fyzicky hodně náročný. Nervozita a únava způsobily i větší množství mapových chyb. MAPA H21E. I přes všechny útrapy se některým členům klubu podařilo dosáhnout slušných výsledů. Závodu se zúčastnilo slušných 40 závodníků našeho klubu. Celkové výsledky najdete tady.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 − 14 =