Liga Vysočiny Jihlava a Salavice

untitledDalší dvojzávod Ligy Vysočiny uspořádala Jihlava. Po skoro letním pracovním týdnu jsme se v sobotu ráno probudili do sněhové vánice a sněhové přeháňky nás doprovázely celý studený a větrný den.

Ráno bylo na programu mistrovství oblasti ve sprintu, které se běželo v přímo v Jihlavě. V na první pohled nezajímavém terénu se podařilo postavit sice krátký, ale zajímavý sprint, kde o záludnosti nebyla nouze a ve spojení s velkou fyzickou náročností to byl smrtící koktejl. Náš klub opět dokázal ukořistit některá výborná umístění. V D12 vyhrála s velkým náskokem Zuzka Stoklasová. V D16 naše dorostenky ovládly rovnou celé stupně vítězů v pořadí Klárka Nechanická, Adélka Zrníková a Daniela Stoklasová. Adélka si navíc vyběhla nominaci na MČR ve sprintu. V D21C běžela výborně Martina Vališová, když doběhla druhá o 41 sekund za výbornou běžkyní Kamilou Gregorovou. 7. skončila Hanka Wurzelová. V nejmladších veteránkách se o první dvě pozice podělily Lenka Kamenická a Danka Nechanická. Mezi muži byl v H10 Tomáš Zrník druhý. V H14 jsme opět získali první dvě místa zásluhou Šimona Marečka a Honzy Nechanického. V hlavní mužské kategorii nečekaně výborně zaběhl Jeroným Kamenický, když zaostal pouze 12 vteřin za vítězem a skončil druhý, když porazil například i běžecky výborně připraveného Aleše Drahokoupila. 7. skončil Tobiáš Kamenický a 11. Tomáš Zrník. V H21D celkem suverénně zvítězil Stanislav Močuba a na čtvrtém místě doběhl Radek Stoklasa. V H55 vyhrál Břeťa Wurzel, kterého následoval na druhém místě Zdeněk Černík. Za zmínku stojí, jako poučení pro mladší a nadějné běžce, že se výplácí i při sprintu číst popisy a nejen běžet na první kontrolu, kterou uvidím, což přesně udělal i takový matador jakým je Radan Kamenický, který orazil špatnou druhou kontrolu :).

Odpoledne jsme se přesunuli do Salavic, kde byl na programu middle. Nakonec se ale ukázalo, že pro hodně závodníků to byl časem spíš long než middle. Mohl za to těžký terén s množstvím porostových detailů, kamenů, bažin a taky větví a podrostu pod nohama. Na některých kontrolách bylo možné potkat celé skupiny závodníků ze všech možných kategorií, jak společně, zdánlivě bezcílně, češou hustník, kde někde byla jejich kontrola schovaná. Některé kategorie měly špatně postavenou jednu z kontrol v blízkosti cíle. Tento problém byl jury vyřešen tak, že byl závod pro tyto kategorie ukončen na kontrole před onou, špatně postavenou, kontrolou. I přes veškeré obtíže jsme se opět dokázali výsledkově prosadit. V D12 deklasovala zbytek startovního pole Zuzka Stoklasová a opět zvítězila. V D16 vyhrála Klárka Nechanická a třetí byla Daniela Stoklasová, která za sebou nechala svou ranní přemožitelku Adélku Zrníkovou. V D21 skvěle zaběhla Martina Vališová, když dokázala porazit všechny soupeřky. Devátým místem ji v TOP10 doplnila ještě Hanka Wurzelová. V D35 doběhla, i po velkých chybách, druhá Lenka Kamenická. V D55 vyhrála Zdenka Černíková. V mužských kategoriích byl v H10 opět druhý Tomáš Zrník. V H14 se opakoval stav z rána a vyhrál Šimon Mareček před Honzou Nechanickým. V H21C už se nám nedařilo tak jak ráno. Jeroným Kamenický si vyzkoušel taktiku věšáka a dovisel si pro sedmé místo, i když s propastnou ztrátou 12 minut. 9. byl Jirka Dvořáček, 10. Tomáš Zrník a 12. Tobiáš Kamenický. V H21D skončil Stanislav Močuba 3. a Radek Stoklasa 5. V H45 vyhrál Petr Mareček. V H55 tentokrát Radan Kamenický narazil již všechny kontroly správně a vyhrál před druhým Zdeňkem Černíkem.