Velikonoční soustředění Sklené 2. – 4. dubna 2015

 DSC02738     … aneb Vánoce o Velikonocích

Už předpověď počasí nevěstila nic dobrého. Začalo to už v úterý, při cestě do Žďáru jsem dojela pouze za Radňovice. Musela jsem zvolit cestu přes Slavkovice – Veselíčko – Mělkovice. A tak mohla proběhnout závěrečná porada o tom, kdo s kým bude bydlet a doladění několika drobností. Tréninky byly již nachystány a my jsme věřili, že sníh roztaje. Středa byla ve znamení opakovaných přeháněk se sněhem a sluncem, opravdu aprílové počasí. Stále však byla naděje, že sněhu nebude tak moc a že třeba nějaký trénink zrealizujeme. Nastal den D -zelený čtvrtek, tak trochu to tam nahoře spletli, vzali pytel s bílou a od ráno to sypali hlava nehlava. Cesta na Sklené kvůli přebrání chaty s naším červeným „autobusem“ se změnila v cestu hrůzy. Dvakrát mě tlačily, opakovaně jsem klouzala, jednou jsem skončila málem v přikopu u cesty, opakovaně jsem se rozjížděla a couvala, třešničkou na dortu mi bylo nasazování sněžných řetězů. Zpět do města jsem dojela s hodinovým zpožděním a začala žhavit telefonní linky. Bylo jasné, že do lesa se letos o Velikonocích ani nepodíváme. Variant bylo mnoho: zkrácení soustředěni, lobácké soustředění (ale někteří už sbalily běžky na půdu a někteří je vůbec nemají) a poslední bazén ve Žďáru (vyhrávající varianta). Znamenalo to tedy všechny obvolat: „Plavky s sebou!“ A dodatek, co nejvíce náhradního oblečení a obutí a sněhové pomůcky s sebou: boby, sáně, lopaty… Jediná věc, která mě překvapila, nikdo z rodičů nevolal, zda soustředění nebude zrušeno.

Tak a teď konečně k soustředění .Ve čtvrtek jsme děti vypustili do sněhové nadílky, stavěl se velikonoční zajíc ze sněhu, jezdilo se na bobech a jiných sněhových pomůckách a i po břiše. Hráli se hry – bojovka (dva týmy, jeden hlídá určený předmět, druhý se ho snaží zmocnit, ten kdo je trefen sněhovou koulí vypadá ze hry).Kluci by ji hráli nejraději každý den. Další hra – hon a lov ovcí vlkem po vyšlapaných sněhových cestách. Nakonec jsme mokré a omrzlé děti nahnaly na večeři. Večer proběhl první orienťák – noční. Starší běhali po vesnici a mladší v areálu kolem chaty. V noci jídelnu s podlahovým topením pokryly mokré boty, rukavice, čepice, kombinézy….

Den druhý jsme začali mapovou a značkovou teorií, mladší děti pak měli orienťák po areálu a s následným bobováním, stavěním sněhuláků, sněžným bludištěm. Starší si dali výklus po silnici nad Sklené a směrem na Cikháj a zpět se doklouzali po silnici k chatě. Po obědě proběhlo koupání ve Žďáru. Večer jsme si pletli pomlázky, zdobili velikonoční perníky a následovaly hry a zábava.

V sobotu proběhla ještě druhá část orienťácké teorie a pak honba za pokladem po šifrách. V poledne si rodiče děti vyzvedli. My jsme předali klíče a vrátili se do teplejších krajů.

DSC02728DSC02754

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 + six =