ŽB – Vranov (Ctětín)

LPU uspořádala prvý letošní dvojzávod žebříčku B v téměř ideálním prostoru – nejen náročný terén Železných hor, ale především dojezdová vzdálenost 45 minut z domu :-).
V sobotu se běžela klasika – velká část mapy byla zelená, coby důsledek vichřice, která před zhruba 30 lety sundala velkou část lesa v prostoru …
v neděli se běžel middle – v méně zelené části lesa, s několika vytěženými lomy – pěkný terén pro middle.
Jak hodnotit naše výsledky ? – žebříček B je důležitý především pro kategorie H,D 14, neboť se zde bojuje o licenci A, a tedy o právo startu v žebříčku A pro kategorii H16. Právě v této prestižní kategorii o sobě po oba dny dali vědět Šimon Mareček (7. a 3. místo) a Honza Nechanický (12. a 5. místo) – a to přesto, že jsou v kategorii prvým rokem. Jen tak dál ! V sobotním závodě si pro bronz v D16 doběhla Klára Nechanická; v H10C byl po oba dny na bedně Tomáš Zrník; z veteránů se nejvíce dařilo Jirkovi Dv. (1. v H35) Lence K. (3. a 4. místo v D40).