Mezi medvědy

V závěru prvého červencového týdne si Martina, Dvořáčkovi a Kameničtí nenechali ujít příležitost zazávodit si v divočině. Čtyřdenní závody „Tatry orienteering“ s centrem v Ráčkovej dolině (pod Roháčema) byly úžasným zážitkem.
V prvé etapě jsme si zaběhali v zarostlé pasece o velikosti cca dva hektary… pětimunutová chyba žádný problém. Dařilo se Radanovi (4. místo v H55), Martina 12. v dámské elitě; naopak Lenka vynechala přeběhovou kontrolu mezi dvěma mostky, kterou měly všechny kategorie! Ostatní standard.
Druhá etapa se rozhodovala hned na začátku – ve svahu s vývraty a zarostlými pasekami nebyl problém trávit (navíc v dešti) deset, dvacet i třicet minut neznámo kde (u řady závodníků i mimo mapu).
Třetí etapa – middle víceméně v jednolité bažině, v polootevřených terénech, kde se navíc někteří závodníci potkávali s medvědy, byla moc hezká a ani nebyla tak hrozná, jak vyplývalo z pokynů. Lenka vyhrála, Jeroným zaběhl životní výkon 🙂 – byvše doběhnut o dvě minuty Adamem Chromým, využil situace a doběhl si v elitě pro druhé místo, když např. Baptist Rolliera porazil o více než 10 minut! Kdo se takovým skalpem může pochlubit, že?
Závěrečná etapa už nám připadala vcelku „normální“ – middle částečně po pastvinách, ale i tam se chybovalo. Specifický smysl pro fair play prokázala Tereza E. – viděla bloudící kamarádku, která startovala 4 minuty za ní, tak se k ní vrátila a ukázala jí 2. kontrolu :-). Skvělý výkon Martiny – 2. místo; Radan si doběhl pro 3. místo.
V celkových výsledcích jsme nefigurovali úplně nejvýše (v elitě Martina 9., Jeroným 11., Tobiáš 25.; v D10 Tereza Ester 6. /ze šesti/; v M40 Jirka 10.; v M55 Radan 9.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three + 17 =