Bronzové dorostenky Zuzka, Adéla a Dáda

V posledním únorovém víkendu byly na programu poslední letošní LOBy v ČR. V okolí lyžařského areálu Aldrov je připravil SK Studenec. V sobotu byla na programu klasika, která byla i Mistrovstvím ČR. Náročnost závodu umocnilo ještě počasí (chlad, sněžení a vítr). Dáda Stoklasová v juniorkách (D20) vybojovala už svou třetí letošní medaili, tentokráte to bylo 3. místo. V této kat. měla svoji premiéru Adéla Mojžíšová. Náročný závod zvládla a dojela. V D14 Zuzka Stoklasová skončila na 4. místě a Ema Marečková na 19. místě. V H17 závod nedokončil Šimon Mareček. V D35 skončila těšně za bednou na 4. místě Katka Marečková. Přes padesát mužů startovalo v H21 a Petr Mareček skončil na výborném 9. místě.

V neděli už svítilo sluníčko, ale teploty pořád zůstaly okolo mínus 15 st. Dopoledne proběhlo MČR štafet a odpoledne Český pohár na krátké trati. Ve štafetách startovala za náš klub jen štafeta dorostenek. 1. úsek: žákyně Zuzka přijíždí v kontaktu s prvními na 4. místě. 2. úsek: Adéla startuje na svém druhém LOBu! Podává nečekaně exkluzivní výkon a přiváží štafetu na 3. místě. 3. úsek: Dáda je nervózní a na rozlehlých pláních vidí, jak se na ni dotahují další štafety. 3. místo však o minutu uhájí a holky se mohou v cíli radovat. Po dlouhých letech je to medaile z MČR štafet pro náš klub.

Na odpolední krátké trati si holky v D14 zopakují svoje umístění ze soboty. V D20 je Dáda dokonce druhá a Adéla pátá. Šimon už bez zdravotních problémů v H17 dojíždí pátý, v D35 je Katka třetí a v mužské elitě Petr čtrnáctý.

Jako vždy si podrobnou reportáž od Šimona (+fotky a mapy) můžete přečíst na http://o-news.cz/

Skončila tak letošní sezóna LOBů. Odjely se všechny naplánované závody. Malá skupina závodníků z našeho klubu podala velmi dobré výkony. Zuzka Stoklasová obsadila v D14 celkově 2. místo, Dáda Stoklasová v D20, také 2. místo. Šimon Mareček v dorostencích (H17) 4. místo a Petr Mareček v mužské elitě 10. místo. Na závodech Českého poháru letos startovalo přes 350 závodníků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven + eighteen =