MČR štafet a družstev

Až k České Kamenici – do Dolního Prysku, do skalnatých terénů, jsme se rozjeli na poslední letošní mistrovské závody v OB. V sobotním závodě štafet jsme měli na startu čtyři štafety : dorostenky (Adéla, Eliška, Klára), ženy (Lenka V., Hanka, Martina) a muže (Jeroným, Tobiáš, Jirka) a k tomu veterány H135, kde však jediného veterána Petra, doplnily veteránky Danka a Lenka K.; dorostenky doplatily na zdravotní indispozici Adély a bohužel do desítky se nevešly; muži a ženy také spíše paběrkovali v poslední třetině výsledkových listin :-(. Veteránská štafeta přes převahu žen zaběhla velni solidní výsledek. V dresu žákovské štafety Vysočiny běžel Honza a Šimon, kteří byli jen kousek od vítězství, ale v závěru Šimon nezvládl „slepeckou“ pasáž – v dešti s brýlema to jde špatně – skončili druzí.
V nedělních družstvech již bylo veseleji – postavili jsme dvě družstva – veterány HD225  (Petr, Danka, Radan, Lenka K., Jirka) a dospělácký mix (Jeroným, Martina, Hanka, Lenka V. a Klára). Nejlepší žáci (Zuzka, Honza a Šimon) startovali v družsvu Vysočiny. A naše výsledky byly famózní : žákovské družstvo zas po letech vybojovalo medaili – o bronz se velkou měrou zasloužili právě novoměšťáci v čele se Šimonem, který ve finiši stáhl více než 5 minut ! z 5. místa na bronz !! Vetoši v konkurenci více než 70 !! družstev skončili na skvělém 8. místě a „mix“ vybojoval bronz.
Oba dny nebyla nouze o dramatické zápletky – ve skalních pasážích se hodně chybovalo. Ale stavitelé tratí se vyvarovali záludností, takže nelze chyby svádět ani na mapu ani na náhodu… Atmosféra závodu byla negativně (naštěstí jen trošku) ovlivněna nevlídným počasím, kdy zvláště v sobotu trochu zapršelo a byla vlezlá zima.
Organizačně občas něco zaskřípalo, nicméně celkově se jednalo o zdařilé Mistrovství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 − 6 =